۸۰ درصد عزاداران حسینی در قزوین از ماسک استفاده می‌کنند

قزوین - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین با اشاره به لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی هیات‌های مذهبی قزوین، گفت: ۸۰ درصد از عزاداران حسینی در استان هنگام برگزاری مراسم سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) از ماسک استفاده می‌کنند.

قدرت‌الله مهدیخانی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان قرار شد امسال مراسم نماز ظهر عاشورا در محوطه‌های باز مساجد، تکایا و حسینیه‌ها برپا و شرکت کنندگان با استفاده از مهر، سجاده شخصی و ماسک در این مراسم حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه از ۸۰۰ هیئت فعال مذهبی در سطح استان قزوین، ۷۸۰ هیئت مجوز فعالیت رسمی دارند، افزود: طی روزهای اخیر سازمان تبلیغات اسلامی استان نشستی با تمامی روسا هیئت‌های مذهبی و هیئت امنای مساجد برگزار و نسبت به لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و  فاصله گذاری اجتماعی عزاداران تاکید کرده است.

این مدیر بحران اضافه کرد: در خصوص ذبح قربانی در ایام سوگواری نیز با هماهنگی‌های به عمل آمده اداره کل دامپزشکی و ۲ کشتارگاه موجود استان، قرار شد ذبح دام به صورت رایگان توسط کشتارگاه‌ها به انجام برسد. 

مهدیخانی با اشاره به وضعیت قرمز بیماری کرونا در قزوین و استان‌های همجوار، تاکید کرد: با توجه به وضعیت موجود، از شهروندان درخواست شده بود تا حد امکان از سفر کردن در این ایام خودداری کنند چرا که بیمارستان‌های استان با بستری کردن روزانه ۴۰ تا ۴۵ بیمار کرونایی، ظرفیتی برای پذیرش بیشتر در ادامه نخواهند داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین یادآور شد: اگرچه براساس آمارهای موجود ۳۰ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا از ماسک استفاده کرده بودند اما همچنان رعایت این موضوع و فاصله گذاری اجتماعی مهمترین و موثرترین راه پیشگیری و مقابله با این بیماری عنوان شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =