وال استریت ژورنال: آمریکا یک سوم نیروهایش را از عراق خارج می‌کند

تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال جمعه گزارش داد که آمریکا در ماه‌های آینده یک سوم از نیروهای نظامی خود را از عراق خارج می‌کند.

به گزارش ایرنا، با خروج این نیروها شمار نظامیان آمریکایی در عراق در دو یا سه ماه آینده به حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.
هم اکنون پنج هزار و ۲۰۰ نظامی آمریکایی در عراق حضور دارند. همچنین شماری از نیروهای ناتو و ائتلاف تحت رهبری آمریکا به آموزش نیروهای عراقی مشغول هستند.
به نظر می‌رسد «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا قصد دارد که نشان دهد وی در حال عمل به وعده خود برای کاهش حضور نظامی در خارج از مرزها و «جنگ‌های بی‌پایان» است.
ترامپ اخیراً در دیدار با «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در کاخ سفید، گفت: مجبور نیستیم در عراق باشیم و می‌توانیم آنجا را ترک کنیم.
رییس جمهوری آمریکا همچنین به کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان اشاره کرد و گفت: ما اکنون در کمترین تعداد نیروهای آمریکا در افغانستان هستیم و به چهار هزار نیرو خواهد رسید.
«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا چندی پیش اعلام کرد که کشورش تا پایان ماه نوامبر (آذر) شمار نیروهایش در افغانستان را به کمتر از پنج هزار نفر کاهش می دهد.
آمریکا در زمان حاضر حدود هشت هزار و ۶۰۰ نیرو در افغانستان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha