پناهگاه نگهداری حیوانات بلاصاحب در کرمانشاه تعطیل نیست

کرمانشاه- ایرنا- مسوول بهداشت محیط زیست خدمات شهری شهرداری کرمانشاه، شایعه تعطیلی پناهگاه حیوانات بلاصاحب را تکذیب کرد و گفت: این مرکز به هیچ‌ عنوان تعطیل نبوده فقط پیمانکار نگهداری از حیوانات آن تغییر یافته است.

روابط عمومی شهرداری کرمانشاه روز جمعه به نقل از محسن عبدی اعلام کرد: پناهگاه نگهداری حیوانات بلاصاحب در کرمانشاه در سال ۹۴ تحت نظارت معاونت خدمات شهری شهرداری کرمانشاه ساخته و راه اندازی شد.

مسوول بهداشت محیط زیست خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: از سال ۹۴ تا چندی پیش نگهداری حیوانات در این پناهگاه با قرارداد به یک انجمن مردم نهاد سپرده شده بود.

 وی افزود: از طریق مناقصه و معرفی فرمانداری انجمن مردم نهاد پناهگاه نجات حیوانات با مدیریت آریا اعظمی نژاد به خدمات شهری شهرداری کرمانشاه انتخاب شده و با طی روال اداری با این انجمن قرارداد منعقد شده است.

عبدی گفت: در این قرارداد جدید که با سازمان مردم نهاد «پناهگاه نجات حیوانات» منعقد شده است ۲ دامپزشک و چند تن دانشجوی دامپزشکی برای بررسی بیماری ها و مشکلات بالینی حیوانات در نظر گرفته شده است.

وی در پایان گفت: حیوانات بلاصاحب (ولگرد) در سطح شهر زنده گیری و جمع اوری به این مرکز منتقل می شوند و پس از قرنطینه، واکسینه، انگل زدایی و عقیم سازی می شوند.