۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۴
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 84019834
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی مجتمع پرورش میگو خلیج فارس در هندیجان آغاز شد

اهواز - ایرنا - عملیات اجرایی مجتمع یک هزار و ۱۰۰ تنی پرورش میگو خلیج فارس عصر جمعه در هندیجان آغاز شد.

مدیر کل شیلات استان خوزستان در آیین کلنگ‌زنی این‌ طرح‌ بیان کرد: این طرح یکی از پروژه‌های اساسی و استراتژیک‌ در توسعه شیلات استان به شمار می‌رود.
فتح‌الله بوعلی بیان کرد: یکی از سیاست‌های‌ ما در بحث توسعه آبزی‌پروری، پرورش میگو در شهرستان هندیجان است چراکه این شهرستان یکی از استعدادهای پرورش میگو به شمار می‌رود لذا امیدواریم با اجرایی شدن این پروژه بتوانیم‌ به یک الگو در این زمینه تبدیل شویم.
وی با بیان این که این‌طرح یک طرح تعاونی محسوب می‌شود توضیح داد: ۴۶ تعاونی‌ در این‌طرح فعالیت دارند که با بهره‌برداری از آن یک هزار و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.
مدیر کل شیلات استان خوزستان با اشاره به اینکه سالانه سه هزار و ۶۰۰ تن میگو در این طرح تولید می‌شود بیان‌ کرد: میزان تولید آن در سال‌های آینده نیز بیشتر خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که میزان‌ارزآوری این طرح ۱۴ میلیون دلار باشد.
به گزارش ایرنا این پروژه با هدف تبدیل تهدیدها به فرصت ها، جذب سرمایه گذار بومی، از بین بردن کانون‌های ریزگرد، استفاده و بهره‌وری بهینه از زمین‌های غیر قابل کشت احداث می شود و زمان بهره براری آن سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی شده است.

این طرح ۴۶ مزرعه و ۱۴ استخر دارد که مساحت‌ کل مزرعه‌ها این پروژه ۹۲۰ هکتار و مساحت‌ هر مزرعه ۲۰ هکتار است.

حجم کل سرمایه گزاری مورد نیاز این طرح یک هزار  و ۳۸۰ میلیارد ریال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =