مسافرت با وجود کرونا و هشدارها ، رفتاری غیراخلاقی است

رشت - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مسافرت با وجود شیوع کرونا و همه هشدارها و درخواست ها برای ماندن در محل های سکونت ، رفتاری کاملا غیراخلاقی و بی توجهی به حقوق عامه مردم و سلامت جامعه است.

دکتر آبتین حیدرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گیلان بیش از دوماه است که در وضعیت قرمز قرار دارد و در این مدت بارها به هموطنان توصیه شده و از آنان خواسته ایم به این استان مسافرت نکنند اما توجه نکرده اند رفتاری کاملا غیراخلاقی که تبعات سنگینی می تواند برای مردم استان و خود آنان در بر داشته باشد.

وی اظهار داشت: تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان گیلان به دلیل بیماری کووید ۱۹ از مرز ٣٧٠ نفر عبور کرده و نسبت به روزهای گذشته این آمار در حال افزایش است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: زمانی که مسافرت ها آغاز می شود در عین آنکه تعدادی مسافر در بیمارستان ها داریم،  مراجعه به اورژانس بیمارستان ها در استان افزایش می یابد این در حالی است که امکانات بهداشتی ، درمانی گیلان پاسخگوی این شرایط نیست.

وی بیان داشت: از هموطنان که قصد سفر به گیلان را دارند ، می خواهیم که از این سفر منصرف شوند اما آنانکه به استان سفر کرده اند از تردد خودداری نموده و در یک جا بمانند و توصیه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را جدی بگیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد : این وضعیت و رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ماندن در منازل می تواند موجب شود تا سلامت خود آنان و سایر مردم حفظ شود.

گیلان دومین استان درگیر بیماری کرونا بود.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار مبتلایان کرونا در کشور تاکنون ۳۶۹ هزار و ۹۱۱ نفر است که به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند وبا فوت ۱۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۲۴۹ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =