رهبر مذهبی پاکستان خواستار تحکیم ارتباطات منطقه‌ای با مشارکت ایران شد

اسلام‌آباد- ایرنا- دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین- از احزاب پیشرو شیعیان پاکستان- در دیدار با نخست وزیر این کشور بر لزوم تحکیم ارتباطات منطقه‌ای پاکستان با مشارکت جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

به گزارش ایرنا، علامه "راجا ناصر عباس جعفری" روز جمعه در دیدار با "عمران‌ خان" با وی درخصوص تحولات داخلی، تقویت وضع امنیتی در ایام محرم، اوضاع منطقه‌ای و بین المللی تبادل نظر کرد.

بخش مطبوعاتی حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: علامه جعفری خواستار توجه پاکستان به تحولات منطقه به ویژه لزوم گسترش ارتباطات منطقه‌ای با ایران، چین  روسیه و ترکیه شد.

در این بیانیه آمده است: طرفین ضمن بررسی تحولات پیرامون منطقه بر ضرورت وحدت داخلی برای مقابله با دشمنان و مخالفان صلح و آشتی در جامعه پاکستان تأکید کردند.

دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان گفت: دشمنان به دنبال ضربه زدن به کشور هستند و برای دفع این تهدید انسجام ملی و وحدت اجتناب ناپذیر است.

نخست وزیر پاکستان منابع ملی کشور را اولویت دولت خود دانست و از تلاش‌های علامه جعفری و حزب مجلس وحدت مسلمین برای ترویج وحدت و ثبات ملی قدردانی کرد.

عمران‌خان تأکید کرد: ما از تمامی ابتکارها و پیشنهادها از جانب ذی‌نفعان سیاسی کشور به ویژه حزب مجلس وحدت مسلمین برای تقویت وحدت و ثبات در پاکستان استقبال می‌کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha