مسلمانان با اتحاد و همدلی از اسلام پاسداری کنند

کرمانشاه-ایرنا- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: دشمنان دین و پیغمبر دست بردار نبوده و درصدد تخریب و ضربه زدن به اسلام هستند، مسلمانان باید همواره با اتحاد و همدلی و پشت به پشت یکدیگر از اسلام پاسداری کنند.

ماموستا ملا عبدالرحمان مرادی در خطبه های نماز جمعه این کرمانشاه در مسجد جامع شافعی با تسلیت ایام محرم گفت: در سال ۶۱ هجری اهل بیت پیامبر (ص) در صحرای کربلا به فجیع ترین شکل به شهادت رسیدند، امام حسین(ع) گلی خوشبو و مورد علاقه پیامبر (ص) بود.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به درگذشت حاج ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه سابق اهل سنت کرمانشاه بیان داشت: عارفی متواضع، خاشع و با اخلاق که ۲۱ سال در محراب این مسجد مسوولیت دینی خود را انجام داد و باعزت و آبرو به دیار باقی شتافت، خداوند به همه علما و ائمه جمعه گذشته این مسجد اجری عظیم عطا فرماید.

وی با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) ابراز داشت: هرکس به خواست خدا مسجدی را بنا کند، خداوند مژده بهشت را به او خواهد داد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه عنوان داشت: هرکسی که در ساخت و توسعه مسجدی شریک باشد تا زمانی که نمازگزاران در آن مسجد یاد و ذکر خداوند را به جا آورند، خداوند متعال در بهشت خانه ای برای او قرار می دهد.

وی در ادامه با اشاره به ساخت مسجد جامع شافعی افزود: خوشبختانه مسجد جامع شافعی با همدلی و همکاری مردم و خیرین و مسوولان با این عظمت و زیبایی که هم در منطقه و در جهان زبانزد خاص و عام است، ساخته شد، نقش و نگار و محراب و ائمه جمعه عارف، دانا و خطبای توانا که نماز را به پا داشتند این بزرگی و زحمات مردم را یاداوری می کنند.

این مسوول تصریح کرد: ارزش مسجد به اندازه تقوا، سلامت اخلاق و عبادت مردم پاک نفس است.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت: امید است افرادی که در مسیر این علما قدم می‌گذارند بتوانند به بهترین نحو این کار را انجام دهند، برای ملا عزیز کرد بهمنی نیز که در جایگاه امام جمعه موقت زحمات بسیاری کشیده آرزوی توفیقات روزافزون داریم.