دشمن با استفاده از فضای مجازی جوامع اسلامی را ناامن نشان می‌دهد

کرمانشاه-ایرنا- امام جمعه پاوه گفت: دشمنان امروزه با استفاده از ظرفیت علم و فناوری و ارتباطات در جهت ناامن ساختن جوامع اسلامی و ترویج خشونت استفاده می‌کنند.

ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته پاوه افزود: راه پیروی در برابر مشکلات و معضلات استقامت و ایستادگی است.

امام جمعه پاوه بیان داشت: ذکر و یاد خداوند یکی از نسخه هایی است که به قلوب انسانها آرامش می بخشد، مخلوقات خداوند متعال و تحولات موجود در جهت آزمایش انسانها است.

وی در ادامه افزود: دشمنان امروزه با استفاده از ظرفیت علم و فناوری و ارتباطات در جهت ناامن ساختن جوامع اسلامی و ترویج خشونت استفاده می کنند.

او گفت: وسایل ارتباطات جمعی در بستر اینترنت مردم و جامعه را غرق در خود کرده به صورتی که از حال و روز مسجد محله خویش خبر ندارند اما از اخبار و وقایع کشورهای دیگر مطلع هستند و این بر زندگی سنتی و صنعتی ما تاثیر گذاشته است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به اینکه مردم در برابر فضای مجازی به سه دسته تقسیم می شوند، اظهار داشت: دسته اول بدون هیچ تفکری تسلیم شده و دسته دوم کورکورانه و بی برنامه تبعیت می کنند و گروه سوم مسلمان آگاه و اهل قرآن و قلم بوده و در برابر هجوم و ترفند دشمن ایستادگی می کنند و از علم در جهت مثبت با حفظ مرز عقیده خود بهره می گیرند.

امام جمعه پاوه مطرح کرد: حرکت و همگامی با علم و مبارزه با دشمنان دین سبب حفظ اسلام و تقویت آرمانهای دینی خواهد شد. تأثیر زبان و جنگ نرم از جنگ نظامی قویتر است و جنگ فرهنگی و عقیده مد نظر دشمنان است.

ماموستا قادری با اشاره به فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: پیامبر اکرم (ص) امام حسن و امام حسین را همچون اولاد خود می دانست و هر کس که پیامبر او را دوست بدارد ما نیز او را دوست می داریم.

این مسوول در پایان با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام تاسوعا و عاشورا گفت: مردم خطرات ویروس کرونا را جدی گرفته و با استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی خود را در امان نگاه داشته و از مسافرت هایی که ضرورتی ندارند خودداری کنند.