مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله علم الهدی در تهران برگزار شد

تهران_ ایرنا_ مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله عبدالجواد علم الهدی خراسانی عصر امروز - جمعه - در مسجد الزهرا (س) تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله  عبدالجواد علم الهدی خراسانی از شاگردان معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) با حضور گسترده روحانیت؛ اصناف بازار و سایر اقشار جامعه در جنوب تهران برگزار شد.

این مراسم که با پیام های تسلیت حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری، روسای قوای ۳ گانه و همچنین مراجع تقلید آیات عظام مکارم شیرازی؛ نوری همدانی؛ سبحانی ، علوی گرگانی و نیز سید حسن خمینی همراه بود، شرکت کنندگان یاد و راه آیت الله عبدالجواد علم الهدی خراسانی را گرامی داشتند.در این مراسم استاد حوزه و دانشگاه در سخنانی گفت: ما زمان؛ روزها و شب های مقدس داریم‌که به عنوان مثال شب قدر یکی از شب های ارزشمند است.

حجت الاسلام سید علی قرنی افزود: قرآن میفرماید که عبادت در شب قدر با ۸۳ سال عبادت برابری میکند. روزهای تاسوعا؛ عاشورا و اربعین حسینی نیز برای ما از ارزش خاصی برخوردار هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش افزود: در کنار ساعات و روزهای مقدس و دارای ارزش خاص، انسان های والامقام نیز داریم. 

حجت الاسلام قرنی خاطرنشان کرد: آیت الله علم الهدی نیز یکی از انسان های والامقام و دارای ارزش بالا بود که سال ها عمر گرانبهای خود را در خدمت اسلام و تشیع گذاشت.آیت‌الله سیدجواد علم الهدی موسس و استاد عالی حوزه علمیه امام‌القائم (عج) تهران و از شاگردان مرحوم آیت‌الله بروجردی و امام خمینی(ره) بود.

آن مرحوم که برادر بزرگتر آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد است عمر خود را در مسیر احیای علوم قرآن، سیره اهل بیت(ع) و تربیت طلاب صرف کرد.

 آیت‌الله سیدجواد علم‌الهدی سی‌ام مرداد ماه گذشته در سن ۹۰ سالگی در تهران درگذشت و پیکر وی در آستان مقدس حضرت رضا(ع) دفن شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =