شبیه‌خوانی و تجمع عزاداران غیرقابل کنترل در تاسوعا و عاشورا ممنوع است

اردبیل - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با ابراز نگرانی از برخی مسافران و عزادارانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، گفت: برگزاری‌ هرگونه دسته‌جات، شبیه‌خوانی و تجمع غیرقابل کنترل در ایام تاسوعا و عاشورا ممنوع است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز شنبه بیان کرد: ضمن تشکر از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری اغلب مراسم ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بویزه رعایت فاصله‌گذاری و عدم برگزاری در فضای سربسته، براساس نظر و ابلاغ ستاد ملی کرونا، راه‌اندازی هر گونه دسته‌جات، شبیه‌خوانی و ایجاد تجمع غیرقابل کنترل در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی حتی در فضای باز در تمام شهرستان‌ها صرف نظر از وضعیت شهرستان ممنوع است.

وی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۴ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند که نسبت به روزهای قبل افزایش ۱۷ نفری داشته است.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۱۹ نفر در اردبیل، ۲ نفر در پارس‌آباد، ۴ نفر در مشگین‌شهر، ۴ نفر در گرمی، یک نفر در بیله‌سوار و ۴ نفر در خلخال بستری و  ۲۸ نفر با بهبودی نسبی مرخص شده‌اند.

حبیب‌زاده گفت: در همین مدت سه نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان جان باخته‌اند.

به گفته وی، در حال حاضر تعداد ۱۸۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد ۵۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه با شرایط وخیم قرار دارند.

وی افزود: امیدواریم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد کاهش بیماری و قرار گرفتن استان در وضعیت زرد و مطلوب کنترلی باشیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =