بازدید مجدد استاندار از روستای سولابست سربیشه در هفته دولت

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی که ۲ روز قبل در بازگشت از مراسم افتتاح پروژه‌های مرز ماهیرود به طور سرزده به سولابست رفته و در گفت و گو با مردم از مشکلات روستا مطلع شده بود، برای پاسخ به مطالبات مطرح شده، دوباره به این منطقه رفت.

محمد صادق معتمدیان امروز (جمعه) همزمان با ششمین روز هفته دولت با هدف بررسی مسایل و مشکلات سولابست در این روستا حضور یافت.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به همراه فرماندار و جمعی از مدیران ستادی و استانی، وی را در این سفر همراهی می‌کردند. 

استاندار خراسان جنوبی، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی را نیز به این سفر و بازدید فراخواند تا با حضور میدانی در روستا و رصد شرایط از نزدیک، درخصوص مسایل و مشکلات موجود تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

گردهمایی مردم روستا و مدیران مهمان به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حیاط مدرسه برگزار و در این گفت و گوی چهره به چهره و بی‌واسطه برای رفع مشکلات مطرح شده، چاره‌اندیشی شد.

جاده دسترسی مناسب، اجرای طرح هادی، ایجاد پارک، توسعه مدرسه ابتدایی، راه‌اندازی دبیرستان، تأمین اینترنت پرسرعت، تزریق تجهیزات ورزشی به خانه ورزش، احیا و لایروبی قنات، احداث محله دامداری، پرداخت تسهیلات خرید دام، واگذاری نیروگاه خورشیدی خانگی به افراد واجد شرایط و حمایت از قالیبافان با خرید تضمینی فرش‌های دستباف از جمله مهمترین درخواست‌های مطرح شده در این دیدار بود.

معتمدیان بعد از طرح موضوعات از سوی مردم و ارائه پاسخ مدیران در هر مورد، دستورات لازم درخصوص بررسی کارشناسی موارد مطرح شده و برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات را صادر کرد.

وی همچنین امروز به روستای چاه پنج سر در شهرستان سربیشه رفت.

این حضور با هدف بررسی وضعیت روستا و کمک به رفع مشکلات موجود در چاه پنج سر انجام شد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار سربیشه و جمعی از مدیران ستادی و استانی در این سفر، استاندار را همراهی کردند. 

مردم روستای چاه پنج سر برای استفاده از فرصت حضور استاندار، نماینده و مدیران در محل حیاط مدرسه گرد هم آمدند و به طرح موضوع پرداختند. 

احیای قنات، احداث استخر، تأمین اینترنت پرسرعت، واگذاری تلفن ثابت، توسعه مدرسه ابتدایی، حصارکشی مدرسه، احداث پارک، رفع مشکل آب و تکمیل خانه بهداشت از مهمترین نیازهای اهالی روستا بود. 

بررسی مطالبات مردم، انجام کار کارشناسی، پیگیری مسایل و رفع مشکلات در کوتاه‌ترین زمان ممکن از جمله دستورات استاندار به مدیران دستگاه‌های مرتبط بود.

استاندار خراسان جنوبی از دوم شهریور همزمان با آغاز هفته دولت با حضور در شهرستان‌های بیرجند، سرایان، زیرکوه، سربیشه و نهبندان طی پنج روز متوالی طرح‌های هفته دولت را افتتاح یا کلنگ‌زنی کرد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و سربیشه مرکز شهرستان مرزی سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =