۲۷۰ کانون فرهنگی مساجد بوشهر عزاداری سالار شهیدان را برگزار می‌کنند

بوشهر-ایرنا- دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: امسال با توجه به شرایط ناشی از کرونا از مجموع ۴۰۰ کانون فرهنگی هنری تنها ۲۷۰ کانون عزادارای سرور و سالار شهیدان را برگزار می‌کنند.

علیرضا پولاد روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: امسال با توجه به شرایط ناشی از کرونا و دستورهای منتشر شده در این زمینه، همه مساجد و حسینیه‌ها نمی‌توانستند برنامه عزادارای برگزار کنند، اما هرهیات و کانونی تلاش کرد در حد توان خود عزای امام حسین (ع) را برپاکند.

وی بیان کرد: حتی برخی مساجد که توان برگزاری مراسم را ندارند با پخش صدای نوحه‌خوانی سال‌های گذشته نوای نوحه را در محله خود طنین انداز می‌کنند.
پولاد عنوان کرد: در این میان، ۱۳۰ کانون فضای مناسبی داشته و قادر به پذیرای تعداد بیشتری از عزاداران هستند.
وی ادامه داد: عمده کانون‌های مساجد تلاش کرده‌اند که برنامه‌های عزاداری خود را از طریق فضای مجازی به صورت مستقیم پخش ‌کنند.
او گفت: افزون بر این، ۱۴ هیات مذهبی هم به صورت سیار در مناطق مختلف استان بوشهر در خیابان‌ها و معابر حضور می‌یابند و نوحه‌خوانی می‌کنند.
دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: در شهر بوشهر چهار تکیه در نظر گرفته شده که در حوزه‌های اجتماعی کار می‌کنند.
پولاد، با اشاره به راه‌اندازی پویش هر خانه یک حسینیه و برپایی روضه خوانی‌های خانگی بیان کرد: همه برنامه‌ها با حفظ شرایط بهداشتی مدنظر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  برگزار می‌شود.
وی همچنین از راه‌اندازی دو پویش اجتماعی کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و تامین هزینه‌های درمانی بیماران کلیوی خبر داد.
پولاد از همه عزاداران خواست به این پویش‌ها بپیوندند و به نیازمندان یاری رسانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =