تربیت افسران شهادت‌طلب رسالت دانشگاه هوایی است

تهران- ایرنا- فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری، قیام عاشورا را یک مکتب فکری و نظام سیاسی بزرگ دانست و گفت: رسالت اصلی دانشگاه شهید ستاری، تربیت افسران مومن، متعهد و دارای روحیه ایثارگری و شهادت‌طلبی است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان علیرضا رودباری فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع دانشجویان عزادار اباعبدالله الحسین(ع) ضمن بیان فرازی از زیارت عاشورا و تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و۷۲ تن از یاران با وفای ایشان با بیان اینکه امروز واقعه و قیام عاشورا فقط یک حادثه در تاریخ تشیع محسوب نمی شود، گفت: این قیام، یک مکتب فکری، نظام سیاسی و یک مجموعه فرهنگی-اخلاقی بزرگ است.

وی فرهنگ را مهم‌ترین عامل بسترساز در رشد و بالندگی فردی و اجتماعی هر جامعه انسانی عنوان کرد و افزود: ظلم‌ستیزی، عزت، آزادگی، ایثار و شهادت از مهم‌ترین و اصلی ترین مؤلفه های فرهنگ عاشورا است.

فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری خاطرنشان کرد: رسالت اصلی دانشگاه علوم و فنون هوایی، تربیت افسرانی مومن، متعهد، متخصص و متدین با روحیه ایثارگری، سلحشوری و شهادت‌طلبی می باشد و همه این مفاهیم در فرهنگ عاشورایی نهفته است.

رودباری با اشاره به اینکه عزاداری های محرم در زندگی فردی و دانشگاهی دانشجویان نفوذ کرده و در باورهای آنها اثر گذاشته است، افزود: این توفیق خدمت، افتخار بزرگی است که دراین برهه از تاریخ و تحت لوای پرچم مقدس جمهوری اسلامی و زعامت فرماندهی معظم کل قوا و در راستای دفاع از ملت، تمامیت ارضی کشور، آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی ایران و در جهت زمینه سازی و شکل‌گیری تمدن بزرگ نوین اسلامی؛ نصیب ما سربازان شده و مأموریتی الهی محسوب می شود که باید قدردان این نعمت گران‌سنگ باشیم.

مراسم امسال ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با شکوه خاصی در دانشگاه هوایی شهید ستاری نهاجا برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =