مردم استان مرکزی از برپایی ایستگاه‌های صلواتی خودداری کنند

اراک _ ایرنا _ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری‌ ماه محرم تاکید کرد و گفت: مردم مسلمان و فهیم استان مرکزی از برپایی ایستگاه‌های صلواتی، موکب‌ها و پخش کردن نذری به صورت اطعام خودداری نمایند.

دکتر سید «محمد جمالیان» عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: افرادی که در آیین‌های عزاداری حضور پیدا می‌کنند باید فاصله‌گذاری اجتماعی، زدن ماسک، شستشوی دست‌ها، بهداشت فردی و اجتماعی به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونارا رعایت کنند.

وی اظهار داشت :افراد مسن، گروه های پرخطر و دارای بیماری زمینه‌ای از حضور در مراسم‌ها و اماکن پر ازدحام جدا خودداری کنند و از طریق صدا و سیما یا شبکه‌های مجازی آیین‌های عزاداری را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه جابجایی موجب افزایش سرعت انتقال ویروس می‌شود و وضعیت پرخطری را فراهم کند، گفت: حضور افراد در تجمع‌های زیاد و همچنین جابه‌جایی افراد و مسافرت‌های گوناگون به سرعت شیوع ویروس کرونا را افزایش می‌دهد و جان افراد به شدت در معرض خطر قرار می‌گیرد.

دکتر جمالیان اظهار داشت: پس از پایان آیین‌های عزاداری، افراد باید از جمع شدن دور یکدیگر در خارج از محل عزاداری بپرهیزند.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

بر اساس اعلام  سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۳۶۹ هزار و ۹۱۱ نفر تا هفتم شهریور ۹۹  در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۲۴۹ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =