۶۶ تن در مراکز درمانی قم پذیرش شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به هفتم شهریور ماه جاری ۶۶ تَن در مرکزهای درمانی استان قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا پذیرش شده اند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر اعلام کرد: ۴۴ مورد بستری جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان انجام شد و ۴۷ تن از کل بیمارانی که در روزهای گذشته بستری بودند، ترخیص شدند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۴۹ تن مشکوک به کرونا در بیمارستان ها بستری هستند که حال ۶۶ تن از آن‌ها وخیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲ تن با تست کرونا مثبت جان خود را از دست دادند.  

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

-همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =