عزاداری های تاسوعا و عاشورا با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج به در پیش بودن تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره کرد و گفت: آیین های عزاداری این ۲ روز با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی به طرز باشکوهی در این استان برگزار شود.    

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج با ابراز گلایه از برخی اصناف و بازاریان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در شهر یاسوج، اظهار داشت: انتظار می رفت که این افراد همت و مشارکت بیشتری برای نصب پرچم عزای حسینی در شهرها و بر سردرب مغازه ها کنند. 

وی افزود: نصب پرچم عزای حسینی نوعی عبادت بوده و بیانگر عشق و ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج به هشتم شهریورماه روز مبارزه با تروریسم اشاره و بیان کرد: باید هر چه سریعتر ریشه تروریسم در دنیا خشکانده شود. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: آمریکا، رژیم صهیونیستی، آل سعود و وهابیت بوجود آورنده، پرورش دهنده و حامی اصلی تروریست ها هستند. 

وی ابراز داشت: هدف آمریکا و متحدانش از چنین اقدامی نیز چپاولگری و رسیدن به اهداف شوم خود در کشورهای مختلف جهان است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: منافقان نیز که جزو تروریست ها بوده و از سوی آمریکا و متحدانش پشتیبانی می شوند تاکنون بیش از ۱۷ هزار نفر را در ایران به  شهادت رسانده اند. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی به ۱۲ شهریورماه روز مبارزه با استعمار انگلیس اشاره کرد و اظهار داشت: مردم دنیا و ملت ایران باید بیش از پیش مراقب افکار استعماری باشند. 

وی افزود: استعمارگران برخی کشورهای اسلامی از جمله عراق، سوریه و افغانستان را تصرف کرده و انواع جنایت های ضدبشری را علیه مردم آنها انجام می دهند. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: هر ملتی که تفکر غرب گرایانه داشته باشد مستعمره می شود و در مقابل نیز ملت های آزادیخواه هرگز زیر بار استعمارگران نخواهد رفت. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: امروزه غرب به دنبال استعمار معنوی، فرهنگی، اخلاقی و علمی ملت های مختلف دنیا هستند و مهمترین گام آنها در این زمینه نیز ترویج تفکر خود کم بینی و  ناتوانی بین آنهاست. 

وی ابراز داشت: با توجه به شیوع روزافزون بیماری کرونا در کشور و کهگیلویه و بویراحمد باید مردم این استان بیش از پیش مراقب بوده و مسائل بهداشتی را رعایت کرده و از مسافرت های غیرضروری  بپرهیزند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha