مرکز جراحی هلال احمر در بم افتتاح شد

کرمان - ایرنا - مرکز جراحی محدود جمعیت هلال احمر بم افتتاح شد و از ۲ دستگاه خودروی امداد و نجات این جمعیت در شهرستان های رودبارجنوب و قلعه گنج با اعتبار یک میلیارد تومان از محل اعتبارات ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان در هفته دولت رونمایی شد.

به گزارش روز جمعه دریافتی ایرنا، معاون بهداشت، درمان و توابخشی جمعیت هلال احمر ضمن قدردانی از توجه مسئولان عالی رتبه استانداری کرمان به هلال‌احمر و برنامه‌های امداد نجات گفت: شاهد تلفیق و ترکیبی از واحدهای آموزشی و کارگاهی و امدادی در این استان هستیم که در سطح کشور بی‌نظیر است. 

فرید مرادیان ظرفیت بالا، انسجام و هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان و جمعیت هلال‌ احمر کرمان را قابل تقدیر دانست و افزود: کرمان جزو استان های فعال، به روز و آماده کار است و انبارهای ان در سطح کشور باید تقویت و به روز رسانی شود. 

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز انبارهای کشور هدف‌گذاری شده و اولویت ما با استان‌های معین است، خاطرنشان کرد: کرمان جزو سه استان اول در ورود به برنامه‌های عملیاتی و امدادی است و مطمئنا برای تخصیص منابع نیز نگاه ویژه‌ای به آن خواهیم کرد. 

انبارهای هلال‌احمر با احتمال وقوع سیلاب پشتیبانی شوند 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز با اشاره به حادثه خیز بودن استان کرمان گفت: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی در خصوص وقوع بارندگی و سیلاب احتمالی در کرمان انبارهای امدادی جمعیت‌ هلال‌احمر استان باید به‌سرعت پشتیبانی شوند.

سید مصطفی آیت الهی موسوی بیان داشت: جمعیت هلال احمر کرمان در امدادرسانی سیل زدگان خوزستان بسیار عالی عمل کرد و چند منطقه روستایی را از بحران نجات داد. 

افتتاح مرکز جراحی محدود بم در متراژ ۱۰۰۰ متر مربع

همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اضافه کرد: شهرستان بم با توجه به وسعت و موقعیت استراتژی که در ناحیه شرق استان دارد، دارای درمانگاه و مرکز جامع توانبخشی است که از سال گذشته تاکنون بیش از ۹ هزار نفر به بیماران مراجعه کننده در بخش های مختلف ارتوپدی، فنی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، شنوایی سنجی، گفتار درمانی، مشاوره، روان درمانی، تغذیه، دندانپزشکی و پزشک عمومی به بیماران شهرستان جنوبی و شرق استان و همچنین سیستان و بلوچستان خدمات ارائه می کند. 

رضا فلاح افزود: مرکز جراحی محدود بم در متراژ یکهزار مترمربع با ارائه خدمات جراحی محدود دارای سه اتاق عمل، ۶ تخت ریکاوری و ۲۰ تخت برای بستری آماده خدمت رسانی به بیماران مراجعه کننده است. 

مجید سعیدی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان هم گفت: به واسطه عملکرد خوب جمعیت هلال احمر این استان، معاونت عمرانی و ستاد مدیریت بحران حمایت خوبی از این نهاد مردمی دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =