نخستین پرواز مستقیم تل آویو به ابوظبی دوشنبه آینده انجام می شود

تهران – ایرنا – تارنمای سازمان فرودگاه های رژیم صهیونیستی نشان می دهد که نخستین پرواز مستقیم هواپیمای مسافربری شرکت «العال» از مبدا تل آویو به مقصد ابوظبی در پی عادی سازی روابط دو طرف، دوشنبه آینده (دهم شهریور) انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از تل آویو، پیش بینی می شود این پرواز از مبدا فرودگاه بن گوریون تل آویو به ابوظبی پایتخت سیاسی امارات متحده عربی، حامل هیئتی از رژیم صهیونیستی به همراه مقام های رسمی آمریکا باشد که میانجی توافق عادی سازی روابط در ۱۳ اوت (۲۳ مرداد) به شمار می رود.

یک منبع هوانوردی گفت که العال و رقیب کوچکترش «ایسرایر» درخواست هایی برای پرواز به مقصد امارات داده اند.  شماره این پرواز در جدول زمانبندی پروازها، ال وای ۹۷۱ ثبت شده که این شماره به کد ویژه امارات اشاره می کند.

تاکنون میان فلسطین اشغالی و امارات هیچگونه خط پروازی رسمی برقرار نبوده و هنوز مشخص نیست که این هواپیما بتواند برای کاهش دادن زمان پرواز، مجوز گذر از آسمان عربستان سعودی را بگیرد که روابط رسمی با اسرائیل ندارد.

به گفته یک مقام دولت آمریکا، آمریکایی هایی که قرار است به همراه هیئت صهیونیست ها از تل آویو به امارات سفر کنند، شامل جارد کوشنر مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکاست. مسیر پرواز و زمان فرود این هواپیما هنوز به صورت دقیق مشخص نشده ودر حال بررسی است.

توافق سازش امارات با رژیم صهیونیستی پیش از امضای رسمی، در انتظار مذاکرات بیشتر در باره جزئیاتی مانند گشایش سفارتخانه ها و برقراری روابط بازرگانی و مسافرتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =