امام جمعه کرمانشاه خواستار مقابله جدی با قاچاق کالا شد

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر ضرورت جلوگیری از قاچاق کالا عنوان کرد: مسوولان باید به صورت جدی با واردات یا صادرات غیرقانونی و انبوه کالاهای اساسی و ارزشمند مقابله کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه امروز با گرامی داشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: رهبر معظم انقلاب در ویدئو کنفرانسی که به همین مناسبت با دولتمردان داشتند به آنان تاکید کردند که از یک سال باقیمانده عمر دولت نهایت استفاده را برای خدمتگزاری به مردم بکنند.

امام جمعه کرمانشاه افزود: یکی دیگر از نکات مهمی که رهبر انقلاب در بیانات خود خطاب به دولتمردان عنوان کردند، اهمیت حمایت از تولید بود.
او افزود: مسئله تولید پایه و اساس پیشرفت کشور است و لازم است که مسوولان زمینه‌های لازم برای رونق و جهش تولید را فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه حمایت از تولید داخلی را ضروری دانست و تاکید کرد: کالاهایی که در داخل تولید می شود، نباید اجازه واردات داشته باشد.

به گفته او، متاسفانه هم اکنون تولید کنندگان زیادی از اینکه کالاهای مشابه تولیدات آنها وارد کشور می شوند، گلایه دارند.

آیت الله علما همچنین درباره ضرورت جلوگیری از قاچاق عنوان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب واردات اندک و محدود کالاهای خاصی مانند تلویزیون یا سایر لوازم خانگی که توسط کولبران انجام می شود، قاچاق نیست بلکه دولت باید با واردات و صادرات غیرقانونی و انبوه کالاهای اساسی و ارزشمند به صورت جدی مقابله کنند؛ البته هم اکنون مسوولان با قاچاق مقابله می کنند اما این اقدام باید به صورت جدی تری دنبال شود.

امام جمعه کرمانشاه به بروکراسی اداری و مسیر سخت صدور مجوزهای تولیدی هم اشاره کرد و گفت: در کشور چین ظرف یک هفته مجوز یک کارخانه بزرگ صادر می شود اما این کار در کشور ما گاهی ۲ تا سه سال طول می‌کشد به طوری که پس از گرفتن مجوز حتی ممکن است تولید آن محصول از مد افتاده باشد.

آیت الله علما جلوگیری از خام فروشی را دیگر تاکید رهبر معظم انقلاب به دولت عنوان و اضافه کرد: در همین استان کرمانشاه لازم است برای مقابله با خام فروشی زیرساخت های لازم برای کالاهایی مانند قیرطبیعی منطقه گیلانغرب یا برخی کالاهای ارزشمند کشاورزی و گیاهان دارویی فراهم شود.

او همچنین با طرح این سوال که چرا باید پول ما کم ارزش باشد، گفت: پشتوانه های خوبی مانند طلا در کشور وجود دارد که لازم است دولت با کمک آن ها ارزش پول ملی را تقویت کند.

اخبار مرتبط