۱۷هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشاورزی استان بوشهر پرداخت شد

بوشهر- ایرنا- مدیر شعب بانک کشاورزی استان بوشهر گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه‌ای به متقاضیان بخش کشاورزی این استان پرداخت شد.

عباس قائدی زاده روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان تسهیلات به ۵۵ هزار و ۶۷۴ متقاضی پرداخت شده که این بیانگر حمایت از ایجاد زیرساخت‌های تولید در بخش کشاورزی استان بوشهر است.

وی بیان کرد: ازسال ۹۲ همزمان با آغاز دولت تدبیر و امید تاکنون منابع سپرده‌ای بانک کشاورزی استان بوشهر رشد ۵۹۹ درصدی را تجربه کرد و به بیش از ۱۶ هزار میلیارد رسیده‌است.

قائدی‌زاده ادامه داد: بخش کشاورزی به یمن تلاش و سخت کوشی کشاورزان توانمند در زمان حاضر نقطه اتکای اطمینان بخشی در مقابل بد عهدی‌ها و کارشکنی‌های دشمنان این مرز و بوم است.

وی بیان کرد: بانک تخصصی کشاورزی با پیشینه ۸۷ سال حمایت مالی و پشتیبانی از تلاش کشاورزان و فعالان این بخش افتخار دارد کارنامه آن در دولت تدبیر و امید حاکی از تداوم این پشتیبانی و حمایت موثر از بخش کشاورزی است.

قائدی زاده ادامه داد: این رشد چشمگیر در حالی بدست آمد که سهم منابع ارزان قیمت در ترکیب منابع افزایش یافت و از ۳۸.۷ درصد در سال ۹۲ اکنون به ۵۸.۳ درصد رسیده‌است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان بوشهر گفت: بانک کشاورزی استان بوشهر در دولت تدبیر و امید نقش ممتاز و موفقی در اجرای طرح ملی توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری ایفا و با پرداخت یکهزار و ۱۴۱ میلیارد و ۲۸ میلیون ریال تسهیلات به ۸۳۱ طرح و کسب و کار کوچک یکهزار و ۶۵۰ فرصت شغلی مستقیم و پایدار ایجاد کرد.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۵۰۷ میلیارد و ۱۱۶ میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون نیز در بخش کشاورزی استان بوشهر پرداخت شد که از رشد چشمگیری برخوردار است.

قائدی زاده پرداخت ۵۲۲ میلیارد ریال تسهیلات به ۷۳ طرح توسعه گلخانه‌های مدرن سبزی و صیفی، ۷۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به سه طرح پرورش ماهی در قفس، احداث ۲۵ طرح سردخانه و بسته بندی خرما با ۳۸۸ میلیارد ریال تسهیلات، اجرای ۴۰ طرح پرورش و تکثیر میگو با ۲۷۳ میلیارد ریال، ساخت کشتی‌های صیادی و فانوس ماهیان به تعداد ۱۰ طرح و با ۲۶۴میلیارد ریال تسهیلات و  سایر طرح های کشاورزی و صنایع وابسته به تعداد یکهزار و ۴۵۶ طرح با یکهزار و ۶۶۰ میلیارد ریال تسهیلات از جمله طرح‌های حمایت شده از سوی بانک کشاورزی در استان بوشهر است.

وی ادامه داد: در مجموع در دولت تدبیر و امید یکهزار و ۶۰۷ طرح سرمایه‌ای با سه هزار و ۸۸۶ میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشاورزی استان بوشهر  به بهره‌برداری رسید.

مدیرستادی شعب بانک کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: خرید تضمینی گندم و پرداخت تسهیلات بابت خرید علوفه  و سایر محصولات استراتژیک از دیگر اقدامات این بانک در دولت تدبیر و امید  است.

وی یادآور شد: بخشودگی سود تسهیلات ۹ هزار و ۱۱۹ کشاورز خسارت دیده  از محل تبصره‌های قانون بودجه به مبلغ یکهزار و ۳۲ میلیارد ریال را از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر وامید در بخش کشاورزی استان بوشهر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha