۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 1417
کد خبر: 84019667
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه نیر: فرهنگ عاشورا نماد جهاد و عزت است

اربدیل - ایرنا - امام جمعه نیر با گرامیداشت ایام سوگواری سالار شهیدان گفت: فرهنگ اصیل عاشورا نماد عزت ، جهاد و فرهنگ بوده و در کشور اسلامی ما نیز باید با الگوگیری از فرهنگ عاشورا برای حل مشکلات تلاش شود.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه نیر به مصادف شدن هفته دولت با دهه محرم اشاره کرد و اظهارداشت: تمام کارها باید بر مبنای جهادی باشد و دولت در فرصت باقی مانده به وعده‌های خود عمل کند.

او افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با دولتمردان بمناسبت هفته دولت ضمن اعلام حمایت از دولت، مصادف شدن هفته دولت امسال با دهه محرم را متذکر شده و با بیان اینکه حادثه عاشورا قله جهاد ،فداکاری و شهادت است، مبنای هفته دولت را نیز جهاد و شهادت دانستند.

حجت‌الاسلام نعمتی از تولید به عنوان کلید اصلی حل مشکلات مردم نام برد و گفت: امروز همگان دیدند که الگوی غربی برای اداره جامعه شکست خورده و باید برای مدیریت جامعه الگوی مستقل اسلامی طرح‌ریزی و اجرایی شود.

وی افزود: نظام‌سازی و جامعه‌سازی باید بر پایه ایمان، علم و عدل استوار شود تا کشور ما پله‌های ترقی و پیشرفت را با شتاب بیشتری بپیماید.

امام جمعه نیر همچنین با اشاره به قدم‌های مثبت دولت در شهرستان از مسوولان خواست تا پیگیر اجرایی شدن مصوبات نمایندگان مردم منطقه شوند.

وی خواستار توجه جدی دولت و مسوولان به حوزه‌های فرهنگی شد و گفت: با اینکه دولت در برخی حوزه‌ها از جمله جوانان، مسکن، اقتصاد، ورزش و سیاست تا حدودی کار کرده ولی باید در حوزه فرهنگی تلاش بیشتری شود.

وی گفت: بهتر است دولت در ۱۲ ماه باقی مانده، اسناد بالادستی نظام در حوزه‌های مهندسی فرهنگی، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سیاست‌های ابلاغی فضای مجازی، اسلامی کردن دانشگاه‌ها و الگوی اسلامی - ایرانی بشریت را عملیاتی کند.

امام جمعه شهرستان نیر آغاز سال تحصیلی را نیز یادآور شد و از خیرین خواست تا در کنار کمک‌های مومنانه ، تهیه لوازم تحریر برای کودکان بی‌بضاعت را نیز در برنامه‌های خود قرار بدهند.

نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =