۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84019656
۰ نفر

برچسب‌ها

شعب قضایی امر به معروف در گیلان فعال شد

رشت – ایرنا – دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان از فعالیت شعب قضایی امر به معروف و نهی از منکر در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سجاد سرافراز در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه در جمع نمازگزاران در مصلی رشت افزود: شعب قضایی امر به معروف و نهی از منکر به منظور حمایت قضایی و محتوایی از تمام کارگروه های تخصصی مطالبه گر راه اندازی شده است.

وی اظهار داشت: راه اندازی این شعب در این راستاست تا اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر کرد و کارش به دادگاه رسید پرونده او در شعب ویژه امر به معروف و نهی از منکر بررسی و قاضی، پرونده را به صورت جدی پیگیری کند.

حجت الاسلام سرافراز با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر شامل همه معروف ها و موضوعات مختلف می شود گفت : در پی آنیم تا موضوعات متفاوت را در امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم و در این ارتباط گروه های جهادی تخصصی مطالبه گر در موضوعات مختلف محیط زیست، صنعت و معدن و تعلیم و تربیت تشکیل شده است.

وی امر به معروف و نهی از منکر را زیربنای تمام حرکت های اجتماعی عنوان کرد و افزود: امام محمد باقر (ع) در این ارتباط می فرمایند بقای سایر فرایض و واجبات الهی به امر معروف و نهی از منکر بستگی دارد لذا اگر در جامعه ای به این فریضه الهی آنگونه که باید و شاید پرداخته نمی شود به سایر فرایض لطمه وارد می شود.

وی بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر به این معنی است که مومنان علاوه بر اینکه به معروف عمل می کنند و از منکر باز می مانند و اینکه نباید نسبت به اطرافیانشان بی تفاوت باشند و دیگران را نسبت به معروف ها به تحرک وا دارند و مانع از منکر توسط دیگران شوند.

حجت الاسلام و المسلمین سرافراز با بیان اینکه متاسفانه امر به معروف و نهی از منکر معنای خاصی را به ذهن ها متبادر می کند،  اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر به معنای مچ گیری نیست بلکه به معنی دست گیری از افراد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =