امام جمعه آستارا: طبق مصوبات ستاد مبارزه با کرونا دسته عزاداری ممنوع است

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا گفت: طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی باید در مساجد و محوطه آنها برگزار شود و برپایی دسته عزاداری در خیابان‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا ممنوع و مشمول پیگرد قانونی است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه آستارا اظهار کرد: حرکت دسته های عزاداری از مسجدی به مسجد دیگر، راه اندازی ایستگاه های صلواتی و علم گردانی ممنوع است.

 وی بیان کرد: هیات امنای مساجد به رعایت مسائل بهداشتی توجه کنند و خوشبختانه تاکنون عزاداری ها بدون هرگونه مشکل و دغدغه ای برگزار شده است.

وی ادامه داد:  امام حسین(ع) مال و فرزندان خود را در راه امر به معروف و نهی از منکر فدا کرد و احیای این فریضه باعث نهادینه شدن آرمان های اسلامی و انقلابی در جامعه می شود.

وی اضافه کرد: پیام های عاشورا، مانند تیری علیه ترفندها و تهاجمات فرهنگی دشمنان است و مهم ترین وظیفه ما در نظام اسلامی، پاسداری از دستاوردهای عاشورا و نهادینه کردن فرهنگ شهادت در جامعه است.  

امام جمعه آستارا با گرامیداشت هفته دولت، گفت: بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری اشتغال، معیشت و مسکن باید در دستور کار دولت قرار گیرد و در راستای افزایش تولیدات داخلی باید تلاش شود.

حافظ نیا گفت: اقدامات جهادی و شبانه روزی مسئولان می تواند زمینه توسعه روز افزون کشور را فراهم و مشکلات مردم را رفع کند و در این راستا مسئولان آستارا هم نقش آفرین باشند.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث محدودیت هایی در آئین های مذهبی و مردمی شده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =