۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 84019637
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه جیرفت: عزت جامعه اسلامی، درس بزرگ مکتب امام‌حسین (ع) است

جیرفت - ایرنا - امام جمعه جیرفت گفت: عزت جامعه اسلامی درس بزرگ مکتب سیدالشهداء است و این درس باید در جامعه نهادینه شود.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام رضا سعادت‌فر در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ضمن توصیه مردم به تقوای الهی، با بیان اینکه جامعه اسلامی باید عزتمند زندگی کند، افزود: حفظ عزت جامعه اسلامی گاهی با سکوت، گاهی با قیام و  با شهادت، گاهی با نظام تعلیم و تربیت و با ولایتمداری است.
وی ادامه داد: همه این‌ها در مسیر حفظ عزت جامعه اسلامی تحقق یافته است.
خطیب جمعه جیرفت ولایتمداری را تنها راه انتخاب مسیر حفظ عزت جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت: جامعه‌ای که در مسیر ولایت حرکت نکند روی سعادت را نخواهد دید.
وی اظهار داشت: جامعه اسلامی باید عزتمند زندگی کنند ولو اینکه با تقدیم جان باشد.
امام جمعه جیرفت با بیان اینکه عده‌ای از مردم مدینه در مقابل قیام امام حسین (ع) مخالفت کردند ولی بعد از مدتی متوجه اشتباه خود شدند، افزود: این مردم زمانی که باید باطل را می‌فهمیدند، نفهمیدند و این باعث خسارت به عزتمندی جامعه اسلامی شد.
حجت الاسلام سعادت‌فر اظهار داشت: همواره باید با کلام امام همراه باشیم چرا که کلام امام در زمان خودش ارزش دارد.

به گفته وی، امیرالمؤمنین علی(ع) فرمود: کسی که به هنگام یاری ولی (رهبر) خود، بخوابد با لگد دشمن از خواب بیدار خواهد شد و این آیه، مصداق جامعه بی بصیریتی است که در مقابل ولایت ایستادگی می‌کند.
حجت الاسلام سعادت‌فر ادامه داد: سرانجامِ فاصله گرفتن از امام، ذلت است از این رو همه هوشیار و گوش به فرمان رهبری باشیم.
وی عامل اصلی ایستادگی در مسیر  امام را غیرت دینی، دل نبستن به مادیات و ایمان دانست و نقطه مقابل این موضوع را ترویج ترس و تهدید جنگ و دلبستگی به مادیات عنوان کرد.
حجت الاسلام سعادت‌فر خواستار حضور پرشور مردم حسینی در مراسم تاسوعا و عاشورا حسینی شد و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این ایام تاکید کرد.
وی تصریح کرد: نمازجمعه، مراسمات و هیات‌های مذهبی و مسجد احیا کننده مسیر انقلاب است از این رو مردم با رعایت موارد بهداشتی و حضور پرشور خود این آیین را همچون سال‌های گذشته برگزار کنند.

برچسب‌ها