۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84019635
۱ نفر

برچسب‌ها

روسیه امیدوار به امضای صدها میلیون دلار قرارداد نظامی

مسکو - ایرنا- در حالی که یک روز به پایان همایش بین المللی نظامی ارتش ۲۰۲۰ روسیه باقی مانده است، رئیس سازمان همکاریهای فنی-نظامی روسیه از احتمال امضای قراردادهای نظامی به ارزش صدها میلیون دلار در این همایش خبر داد.

دمیتری شوگایف روز جمعه  در حاشیه همایش بین المللی ارتش-۲۰۲۰ در پارک نظامی پاتریوت در ۵۵ کیلومتری غرب مسکو گفت: روسیه با شرکای خارجی در همایش ارتش-۲۰۲۰ قراردادهای نظامی به ارزش صدها میلیون دلار امضا می کند و بخشی از این قراردادها امضا شده است.

همایش نظامی بین المللی ارتش -۲۰۲۰ روز شنبه ۲۳ ماه اوت آغاز بکار کرده و قرار است تا فردا شنبه ادامه یابد.

این همایش علاوه بر پارک پاتریوت در حومه مسکو در چند شهر دیگر روسیه ازجمله یکاترینبورگ و راستف نیز برگزار می شود.  

 رئیس سازمان همکاریهای فنی-نظامی روسیه به جزییات قراردادهای امضا شده بین روسیه و کشورهای دیگر در همایش ارتش -۲۰۲۰ اشاره ای نکرد. 

شوگایف در روز نخست این همایش به خبرنگاران گفته بود که امضای چندین قرارداد برای فروظ تسلیحات و ادوات نظامی به ارمنستان، بلاروس و قزاقستان برنامه ریزی شده است.

وی ازجمله به مذاکرات روسیه با شرکای خارجی برای فروش پهپاد تهاجمی جدید روسیه به نام اوریون اشاره کرد و افزود: این پهپاد علاقه بسیاری را جلب کرده است و می تواند چندین ساعت در هوا بماند و برای اقدامات تجسسی هم بکار گرفته شود. 

 به گفته شوگایف، روسیه علاوه بر فروش این پهپاد می تواند زیرساخت هایی برای بکارگیری آن نیز تحویل و پرسنل برای استفاده از پهپاد را آموزش دهد.  

رئیس سازمان همکاریهای فنی-نظامی روسیه این را نیز گفت که روسیه از آغاز سال جاری تاکنون سلاح و ادوات نظامی به ارزش ۷ میلیون دلار به کشورهای دیگر فروخته است.

برخی رسانه های روسیه، سه روز پیش از امضای قرارداد فروش هنگ دوم تسلیحات پدافند موشکی اس-۴۰۰ به ترکیه خبر دادند. 

گفتنی است همایش نظامی بین المللی ارتش-۲۰۲۰ در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی نظامی روسیه به نام نمایشگاه ارتش-۲۰۲۰ برگزار می شود که با حضور مقامات عالیرتبه دفاعی چندین کشور ازجمله وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران گشایش یافت.

 این نمایشگاه پنج روزه در فضایی به مساحت ۵۰۰ هزار مترمربع ازجمله ۶۵ هزار مترمربع سالن سرپوشیده دایر شده است و در آن بیش از ۲۸ هزار قبضه انواع تسلیحات و تجهیزات نظامی و ماکت موشک و غیره در معرض نمایش قرار گرفته است.

دهها شرکت دولتی و خصوصی فعال در زمینه تولید تسلیحات نظامی از روسیه و کشورهای مختلف ، تازه ترین دستاوردهای نظامی خود را به نمایش گذاشته اند.

روسیه در این نمایشگاه انواع تسلیحات پیشرفته ازجمله مجموعه های پدافند موشکی ویتیاز، تانک ت-۱۴ یا آرماتا و موشک های تاکتیکی اسکندر عرضه کرده است.

شرکت «آلماز آنتی» سازنده مجموعه های پدافند موشکی و هوایی روسیه، در غرفه خود سامانه جدید پدافند هوایی به نام «آنتی-۴۰۰۰» را عرضه کرده است.

در غرفه این شرکت، نوع صادراتی سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ به نام «اس-۳۰۰ ب ۴ »  در معرض نمایش قرار گرفته است. 

در بخش هوایی نمایشگاه ارتش-۲۰۲۰ بیش از ۴۰ فروند انواع هواپیماهای نظامی شامل جنگنده ها و بالگردهای نظامی در معرض نمایش قرار گرفته است و در این بخش پهپادیی به نام «گروم» برای اولین بار عرضه می شود.

مجموعه موشکی گرمس با برد یکصد کیلومتر نیز که برای هدف قرار دادن تانک ها ساخته شده است برای اولین بار به نمایش در می آید و این مجموعه روی بالگرد نصب می شود و می تواند بر روی ناوها و خودروهای نظامی نیز قرار بگیرد. 

 مرکز فضایی خرونیچف روسیه سازنده موشک های فضایی، ماکتی از موشک جدید فضایی روسیه به نام «روکوت-ام» را که در این مرکز ساخته شده در غرفه خود قرار داده است.  

در این نمایشگاه همچنین دستگاه زیرآبی به نام «پروت» عرضه شده است که ویژه نیروهای ویژه است و غواصان با به دست گرفتن آن که شبیه زیردریایی اما در ابعاد کوچک است، می توانند منتقل شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =