نبی: جامعه فوتبال ایران در انتظار دریافت نظر مشورتی فیفا است

تهران- ایرنا- دبیرکل فدراسیون فوتبال در یک ویدئو کنفرانس طولانی مدت با مسوولان ذیربط فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا، آخرین وضعیت دریافت نظرمشورتی پیرامون پیش‌نویس اساسنامه فدراسیون را جویا شد.

در این نشست که «مهدی علی‌نژاد» معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، «احمدرضا براتی» رییس کمیته تدوین مقررات و «حمیرا اسدی» رئیس دپارتمان امور بین الملل فدراسیون هم در حضور داشتند، «مهدی محمدنبی» دبیرکل فدراسیون فوتبال توضیحاتی پیرامون فرآیند مربوط به تدوین پیش نویس اساسنامه ارائه کرد.

وی همچنین عنوان کرد: مایلم در ابتدا از فرصتی که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی آخرین وضعیت مربوط به تدوین پیش نویس اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران دادند تشکر کنم. همانطور که به خوبی می‌دانید فدراسیون فوتبال ایران یکی از قدیمی‌ترین فدراسیون‌های عضو فیفا است و میلیون ها نفر در سطح کشور به این رشته ورزشی علاقمند هستند و به صورت حرفه ای مباحث مرتبط را پیگیری می کنند.

نبی تصریح کرد: با توجه به سطح تعاملات گذشته هدف همه ما در فرآیند مربوط به اصلاح اساسنامه رسیدن به یک تفاهم ماندگار جهت تدوین سند فردای فوتبال ایران با اعتماد متقابل و بر اساس کار کارشناسی بوده است. تغییراتی که در رفت و برگشت های صورت گرفته در ماه‌های اخیر و با نظر فیفا هم در این مقوله شکل گرفت کاملا در همین راستا عملیاتی شد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود: فدراسیون فوتبال پس از برگزاری نشست‌های متعدد با ارکان حقوقی و همچنین برپایی جلسات متعدد هیات رییسه، اخذ پیشنهادات اعضا محترم مجمع و مذاکرات متعدد دیگر پیش نویس مربوطه را در موعد مقرر به فیفا ارائه کرد که در جای جای آن ضمن تاکید بر قوانین ملی و داخلی بر الزامات بین المللی بالادستی هم تصریح شده بود. برای مثال امروز به خوبی و به صورت شفاف میان مدیران فیفا، کنفدراسیون و فدراسیون درباره ماهیت حقوقی فدراسیون فوتبال اشتراک نظر وجود داشت.

نبی افزود: قاعدتا جامعه فوتبال ایران در انتظار دریافت نظر مشورتی فیفا است تا ادامه مسیر نقشه راه که شامل برگزاری مجمع تصویب اساسنامه و همچنین در تداوم آن مجمع انتخاباتی است به انجام برسد.

در ادامه این جلسه اینترنتی،مسولان ذیربط در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدگاه‌های خود درباره مباحث مربوط به اصلاح پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال را ارائه کردند.

در پایان مقرر شد تفاهم و توافقات انجام شده در جلسه به صورت رسمی از طریق فیفا به فدراسیون فوتبال ارسال شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha