درصد ابتلا به ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد یک و نیم برابر کشور است

یاسوج- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه درصد ابتلا به ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد یک و نیم برابر کشور است  به تشریح برخی دلایل افزایش این آمارها و مکان هایی که باعث افزایش تعداد مبتلایان شده است، پرداخت. 

محمد مهدی بانشی در گفت و گو با ایرنا حضور مردم در مراسمات مختلف را مهمترین عامل ابتلا به ویروس کرونا در استان عنوان کرد و گفت: طبق آمارهای گرفته شده از مبتلایان به ویروس کرونا، حضور در مراسمات به خصوص جشن ها و عزاداری ها، سهم عمده ای در ابتلای این افراد به کووید ۱۹  داشته است.

وی با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا در ۲ تعطیلی سپری شده نسبت مبتلایان به کرونا افزایش چشمگیری داشته است، از مردم خواست برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم های عزاداری سالار شهیدان حضور پیدا کنند.

بانشی گفت: تاکسی‌ها و اتوبوس‌های درون شهری و برون شهری، کلنیک‌ها و مراکز رادیولوژی استان کمترین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را دارند که انتظار داریم مردم و متولیان امر رعایت کنند.

وی با بیان اینکه کلینک های درمانی یکی از مکان های پرتجمع  و پر خطر برای شیوع بیماری کرونا است تاکید کرد: باید مراجعه کنندگان مطابق با ساعت اعلام شده در کلینیک حاضر شوند.

بانشی گفت: اغلب نهمراجعه کنندگان از ساعت اول شروع پذیرش، در کلینیک ها حضور پیدا می کنند و چندین ساعت در مراکز درمانی وقت سپری می کنند که در تلاشیم با هماهنگی با معاونت درمان این حضور کاهش پیدا کند.

وی گفت :در حال حاضر شهرستانهای بویراحمد ،کهگیلویه ، لنده و چرام وضعیت قرمز و شهرستان های گچساران ، باشت ،دنا ،مارگون و بهمئی وضعیت زرد دارند اما مردم نباید خود را به رنگ مناطق دلخوش کنند و باید همچنان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

بانشی با بیان اینکه میانگین مبتلایان به ویروس کرونا در استان  یک و نیم برابر میانگین کشوری است، افزود : اگرچه میانگین مبتلایان به کرونای استان از کشور بیشتر است.
 اما میانگین فوتی ناشی از کرونا در کشور ۲۴/۱ از ۱۰۰ هزار نفر است اما این میانگین در کهگیلویه و بویراحمد یک دهم درصد است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد پیک اول کرونا ویروس را خفیف گذراند و از خرداد و تیر ماه وارد موج پیش رونده شد و در مجموع این استان با شیب ملایم در مسیر صعودی است.

از دیروز تا امروز ۷ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  ۹۴۱ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب،  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۶۹ هزار و ۹۱۱ نفر رسید.

 در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۲۴۹ نفر رسید.

 تا کنون ۳۱۸ هزار و ۲۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۸۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =