نشست هم اندیشی اعزام کاروان سلامت به استان سیستان و بلوچستان درقم برگزار شد

قم - ایرنا - نشست هم اندیشی اعزام کاروان سلامت در قالب اجرای طرح ملی نذر آب به استان سیستان و بلوچستان با حضور خیران و پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر قم برگزار شد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی جمعیت هلال احمر قم معاون امور داوطلبان این جمعیت اظهار داشت: طرح ملی نذر آب سه در راستای هدایت کمک های خیران و مردم برای تامین آب مناطق متاثر از خشکسالی است که در کنار آب رسانی به این مناطق ارائه خدمات درمانی با اعزام کاروان سلامت را نیز در دستور کار خود قرار داده‌است.

امیرحسین علیمردانی افزود: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر قم در قالب اجرای طرح ملی نذر آب سه از ۲۴ تا ۲۹ شهریورماه سال جاری بر اساس ابلاغ سازمان داوطلبان هلال احمر کشور در شهرستان ایرانشهر سیستان و بلوچستان و دهستان ابتر در زمینه‌های مختلف از جمله درمان، آموزش، ارائه بسته‌های حمایتی، فرهنگی، معیشتی، نذر آب، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی و تفریحی برای کودکان با همراهی تیم سحر معاونت امور جوانان هلال احمر استان خدماتی را ارائه خواهد کرد.

معاون هلال احمر قم با اشاره به اینکه اعزام کاروان سلامت به منظور ارتقا سطح سلامت جامعه روستایی و شهری در نظر گرفته شده است گفت: تیم کاروان سلامت اعزامی از قم متشکل از پزشکان متخصص اطفال، زنان و زایمان، آنکولوژی، قلب، فوق تخصص ریه، دندانپزشک و همچنین کادر درمانی پیراپزشکی شامل روانشناس بالینی، ماما، تکنسین دارویی با امکانات و تجهیزات کامل به همراه دارو و تیم‌های پرستاری و همچنین برخی از خیران است و به منظور ارائه خدمات بشردوستانه به صورت کاملا داوطلبانه در شهرستان ایرانشهر و دهستان ابتر استان سیستان و بلوچستان حضور خواهند داشت.

علیمردانی خاطر نشان کرد: در ۲ سال گذشته نیز کاروان سلامت در قالب طرح نذر آب در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان اجرایی شد که در این طرح، هلال احمر قم با کمک خیران، در خصوص رفع برخی از کمبودها از جمله تهیه آب شرب و تهیه و توزیع تانکر آب روستایی، اقدام های موثری را انجام داد.

وی یادآور شد: تاکنون دو نشست هم اندیشی با حضور خیران و پزشکان داوطلب هلال احمر قم در زمینه اعزام کاروان سلامت در قالب اجرای طرح ملی نذر آب سه به منظور تامین امکانات و تجهیزات برگزار شده و همچنان نیز ادامه خواهد داشت. 

طرح نذر آب به دنبال بحران خشکسالی در استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور، با هدف تامین آب شرب مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال احمر اجرا شده است.

در این طرح علاوه بر آب رسانی به شهرهای درگیر با خشکسالی، اموری از جمله حضور داوطلبانه پزشکان و ویزیت رایگان مردم، توزیع بسته‌های معیشتی و غیره نیز انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =