۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84019591
۰ نفر

برچسب‌ها

تحریف عاشورا از اهداف دشمنان اسلام است

قشم- ایرنا- رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم گفت: تحریف عزای امام حسین (ع) یکی از اهداف دشمنان اسلام و انقلاب است که نمادهای ساختگی و جلوه دادن آن در مراسم و هیات از جمله آن است که می‌تواند اصل عزاداری را تحریف کند.

حجت الاسلام احمد غلامی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: دشمن می‌داند که اصل عزاداری را نمی توان از بین برد و این عامل باعث می‌شود تا با ایجاد انحراف و خرافه آنرا به بی‌راهه بکشاند.

حجت الاسلام احمد غلامی یا اشاره به درک دشمن از اهمیت مراسم عزاداری امام حسین(ع)، ادامه داد: بدون شک برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان از شعایر بزرگ مسلمانان به حساب می‌آید که در طول تاریخ توانسته ارزش‌های دین اسلام را حفظ و از نسلی به نسل دیگر منتقل کند و همانگونه که در روایات آمده است، عامل بقای اسلام است.

وی تصریح کرد: برخی عمدی و گروهی بدون عمد هدف عزاداری را فراموش می‌کنند و فقط به ظاهر می‌پردازند و از محتوای عزاداری غافل می‌شوند.

رییس تبلیغات اسلامی قشم تصریح کرد: این امر باعث می شود افراد به سوی بدعت‌هایی بروند که جایی در عزاداری ندارد.
وی افزود: علامت‌هایی که در برخی شهرها در هیات مذهبی استفاده می‌شود نشان و علامت پرچمی است که در جنگ‌ها استفاده می ‌شده و یا استفاده از تمثال ائمه و شهدای کربلا نیز از سایر این بدعت‌ها است.
غلامی اظهار کرد: استفاده از علامت و نماد در برپایی مجالس عزاداری مطلوب است و نقل است که حضرت امام رضا (ع) در دهه اول محرم در مقابل منزل خود پارچه‌ای مشکی نصب می‌کردند که نشان دهنده برپایی مجلس عزا بوده است.
وی افزود: این امر نشان می‌دهد استفاده از پرچم عزا ایرادی ندارد اما نه اینکه به آسیب تبدیل شود و جنبه نماد را از دست بدهد.
رییس اداره تبلیغات اسلامی قشم ادامه داد: باید با با اطلاع رسانی بستری فراهم کردن که نمادسازی‌ها به سمت ترویج و تشویق به عزاداری باشد نه اینکه خود آن نماد اصل و هدف قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا و دستورمقام معظم رهبری برای رعایت دستوالعمل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی عمل به شعار «هر خانه یک حسینیه» می تواند این بدعت‌ها را کنار زند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =