نظارت بهداشتی بر ادارات دولتی تشدید می‌شود

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان این‌که نظارت بر ادارات دولتی شدیدتر می‌شود، گفت: دستگاه‌های دولتی موظف هستند، پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در تالار کرامت استانداری قم افزود: ۱۲۵ مورد اخطاریه به ادارات و دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها و دفاتر پیشخوان و آموزشگاه‌ها و فروشگاه‌ها و کافی‌نت‌ها صادر و برخی نیز پلمب شدند.

وی اظهار داشت: فاصله گذاری اجتماعی در برخی از هیات‌ها به خوبی رعایت می‌شود، البته اگر هیات‌هایی نسبت به رعایت پروتکل‌ها توجهی ندارند؛ تذکرات لازم ارائه می‌شود تا سلامت مردم را حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در ۲ هفته اخیر ۲۸۳ مورد بازدید از مطب ها انجام شد که میزان رعایت پروتکل ها به بیش از ۸۲ درصد رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: بازرسی‌ها و تذکرهای لازم به کلیه صنوف انجام و با متخلفان برخورد و پلمب ها طبق ضوابط انجام می شود.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

-همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =