نذر اهدای خون تا اربعین ادامه دارد

۷ شهریور ۱۳۹۹، ۱۲:۱۳
کد خبر: 84019524
نذر اهدای خون تا اربعین ادامه دارد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: اهداکنندگان، اهدای خون را به عاشورا و تاسوعا موکول نکنند، بلکه این نذر تا اربعین حسینی ادامه دارد.

 بشیر حاجی بیگی  روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برنامه نذر اهدای خون امسال با یاد و نام شهدای مدافعان و دفاع مقدس در وزارت بهداشت و درمان با حضور معاون کل وزارت بهداشت و درمان و همچنین فرمانده کانون بسیج جامعه پزشکی و مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران آغاز به کار کرد.

 وی تاکید کرد: امسال علاوه بر نذر اهدای خون، بهبود یافتگان از کرونا نیز  پلاسمای خود را به منظور نجات و درمان مبتلایان به کرونا اهدا می کنند. بنابراین از اهداکنندگان خون در ایام محرم و صفر و همچنین از اهداکنندگان بهبود یافتگان پلاسما می خواهیم برای اهدای خون و پلاسما به مراکز انتقال خون در سراسر کشور مراجعه کنند.

 سخنگوی سازمان انتقال خون تصریح کرد: بهبود یافتگان از کرونا به شکرانه سلامتی و زکات سلامتی خود می توانند به منظور اهدای پلاسما به ۲۵ مرکز انتقال خون سراسر کشور برای اهدای پلاسما مراجعه کنند.

 وی ادامه داد: در مراکز انتقال خون پلاسمای تهیه شده را به بیمارستان ها تحویل می‌دهند و از هر بهبود یافته ۵۰۰ سی سی پلاسما دریافت می شود و کلیه مراحل اهدای پلاسما کاملا در شرایط استریل و بهداشتی و با وسایل یکبار مصرف انجام می شود.

حاجی بیگی خاطرنشان کرد: پزشکان معالج مبتلایان به کرونا در بیمارستان ها از طریق بانک خون بیمارستان ها درخواست پلاسما می‌کنند و پلاسما برای آنها منتقل می شود. در حال حاضر از ۳۱ استان کشور ۲۵  مرکز  انتقال خون استانی پلاسمای بهبود یافتگان جمع‌آوری می‌شود. همچنین در تهران در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در هشت مرکز انتقال خون ثابت و سیار  اهدای خون انجام می شود.

گفتنی است، روز شنبه هشتم شهریور ۱۳۹۹ و مصادف با تاسوعای حسینی، مراکز وصال، ستاری، تهرانپارس و شهرری از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب، مراکز صدر، پیروزی، نارمک و شهریار از ساعت ۵ بعدازظهر تا ۱۲ شب و مراکز سیار هیئت عزاداران حسینی شهرستان پیشوا، بیمارستان صدیقه الزهرا (س) دولت آباد شهرری و هیئت عزاداران مساجد غرب ابوذر در منطقه ۱۷ از ساعت ۵ بعدازظهر تا ۱۲ شب آماده خدمت به مردم مهربان و ایثارگر تهرانی هستند.

در روز یکشنبه نهم شهریور ۱۳۹۹ و مصادف با عاشورای حسینی، مراکز وصال، ستاری، تهرانپارس و شهرری از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب، مراکز صدر، پیروزی، نارمک و شهریار از ساعت ۷ بعدازظهر تا ۴ بعدازظهر و مراکز سیار هیئت عزاداران حسینی شهرستان پیشوا، بیمارستان صدیقه الزهرا(س) دولت آباد شهرری و هیئت عزاداران شهرک امام رضا(ع) منطقه چیتگر از ساعت ۷ صبح تا ۴ بعدازظهر، چشم انتظار عاشوراییان نوع‌دوست در پایتخت خواهند بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha