۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۵
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 84019515
۰ نفر

برچسب‌ها

تیم کشتی کرمانشاه از حضور در لیگ برتر انصراف داد

کرمانشاه - ایرنا - «محمدحسین محبی» رییس هیات کشتی کرمانشاه اعلام کرد: تیم کشتی کرمانشاه از حضور در بیستمین دوره مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور انصراف داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، چند روز پیش مراسم قرعه کشی بیستمین دوره مسابقات لیگ برتر کشتی باشگاه‌های کشور برگزار و با قرار گرفتن نام پالایش نفت کرمانشاه در جدول قرعه کشی خیال هواداران برای حضور نماینده استان در مسابقات امسال تا حد زیادی راحت شد.

طبق قرعه کشی انجام شده تیم پالایش نفت کرمانشاه با دانشگاه آزاد اسلامی، استقلال تهران، ستارگان ساری، هیات کشتی گلستان و شهرداری بجنورد همگروه شد و تیم‌های بازار بزرگ،  هیات کشتی قائمشهر، پاس تهران، ستارگان ساری و ویزازون نیز در گروه مقابل قرار گرفت.

حضور تیم کشتی کرمانشاه در لیگ برتر امسال خبری بود که از اواخر فروردین اعلام و طی آن مسوولان عنوان کردند با موافقت زنگنه وزیر نفت، یکی از موسسات وابسته و زیرمجموعه این وزارتخانه اسپانسری تیم کرمانشاه برای حضور در لیگ برتر را انجام خواهد داد.

این موضوع خبر خوشایندی برای کشتی دوستان و حتی جامعه ورزش استان کرمانشاه بود تا پس از سال ها شاهد حضور دوباره تیمی از دیار خود در بالاترین سطح مسابقات باشند.

اما هرچه زمان می گذشت خبری از تمایل شرکت اسپانسر کشتی کرمانشاه برای واریز حداقل بخشی از مبلغ مورد نیاز نمی شد و در این میان رایزنی مسوولان ورزش و کشتی استان نیز گویی بی فایده بود.

حتی تعویق یکی دوباره مسابقات لیگ برتر نیز باعث نشد تا پولی به حساب اداره کل ورزش و جوانان و یا هیات کشتی کرمانشاه واریز شود و در این میان تیم در وضعیت کاملا بلاتکلیف به سر می برد.

از سوی دیگر کشتی گیران شاخص کرمانشاهی نیز که مشتریان پروپاقرصی از دیگر استان ها داشتند نیز بلاتکلیف ماندن در کرمانشاه یا رفتن از این استان بودند، هرچند تا دقیقه ۹۰ صبر کردند تا شاید مشکل حضور شهرشان در لیگ برتر رفع شود.

اما ظاهرا قرار نبود کمکی از سوی وزیر کرمانشاهی نفت به شهر و استان خود صورت گیرد و کشتی این دیار در حسرتی دوباره حضور در لیگ برتر را از دست داد.

کرمانشاه حضور در لیگ برتر را از دست داد

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا به صورت رسمی خبر انصراف تیم کرمانشاه از حضور در بیستمین دوره مسابقات لیگ برتر را اعلام کرد و گفت: هرچه صبر کردیم خبری از کمک وزارت نفت نشد.

محمدحسین محبی با اشاره به ماه ها بلاتکلیفی کرمانشاه برای حضور در لیگ برتر، گفت: با هزار امید و آرزو کشتی گیران شاخص خود را به کرمانشاه فراخواندیم تا امسال قید حضور در تیم های دیگر را زده و برای استان خود روی تشک بروند.

وی تصریح کرد: هر سه چهار کشتی گیر شاخص کرمانشاهی نیز دعوت ما را قبول کرده و به بسیاری از پیشنهادهایی که داشتند جواب رد دادند و منتظر بودند تا حضور کرمانشاه در لیگ برتر قطعی و برای این تیم مبارزه کنند اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

رییس هیات کشتی کرمانشاه ادامه داد: براساس قول هایی که این اواخر داده شد کشتی گیران مطرح خود را برای بستن قرارداد فراخوان کردیم اما متاسفانه هیچ مبلغی نه به حساب اداره کل ورزش و جوانان و نه به حساب هیات کشتی کرمانشاه واریز نشد تا بتوانیم با آنها قرار داد ببندیم چرا که طبق قانون باید یک سوم مبلغ را هنگام ثبت قرارداد به آنها می دادیم.

محبی با اشاره به نیاز سه میلیارد تومانی کرمانشاه برای حضور در لیگ برتر، گفت: با توجه به وضعیت فعلی برای حضور در لیگ برتر ناچار به جذب تعدادی نفرات غیربومی و حتی خارجی بودیم که نیاز به هزینه داشت اما عدم واریز هیچ مبلغی دست ما را برای این کار بسته بود و عملا مجبور به انصراف از حضور شدیم.

وی در پایان گفت: با این حال تلاش می کنیم در صورت بهبود شرایط بیماری کرونا و اجازه ستاد مقابله با این بیماری، میزبانی یک دوره مسابقات مهم نظیر جام جهانی و یا تورنمنتی بین المللی را برای امسال برعهده بگیریم.

اخبار مرتبط