کارکنان صنعت نفت گچساران ۱۲ میلیارد ریال برای مهار بحران کرونا اهدا کردند

گچساران - ایرنا -مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: کارکنان صنعت نفت این شهرستان ۱۲میلیارد ریال در قالب کمک های مومنانه برای مهار بحران کرونا به نیازمندان کمک کردند.

هوشنگ صیدالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تهیه و توزیع اقلام بهداشتی نظیر ماسک و تجهیزات حفاظت شخصی بیمارستان ها از سوی مدافعان سلامت از دیگر خدمات ستودنی کارکنان صنعت نفت گچساران برای مهار بحران کرونا بوده است. 

وی گفت:تامین دستگاه های تب سنج ، خرید تجهیزات بیمارستانی ،تکمیل درمانگاه های مناطق عملیاتی و غربالگری کارکنان از خدمات شرکت نفت این شهرستان در روزگار کرونایی بوده است.

صیدالی افزود:همچنین کارکنان شرکت نفت گچساران از یک ساله گذشته تاکنون ۲ میلیارد ریال در قالب جشن های گلریزان برای آزادی زندانیان غیرعمد پرداخت کرده اند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: اهدای کمک های انسان دوستانه به آسیب دیدگان از سیل در استان های خوزستان ، لرستان ، گلستان به ارزش تقریبی۶۰۰ میلیون ریال و اعزام ماشین آلات سبک ، سنگین ، نیمه سنگین از دیگر خدمات صنعت نفت این شهرستان در روزهای سخت سال ۱۳۹۸ بوده است.

صیدالی ابراز داشت: کمک موثر در مهار آتش سوزی جنگل ها با استفاده از امکانات اداره HSE ، نیروی انسانی ، بالگرد و همچنین همکاری به منظور مبارزه با آفت ملخ در شهرستان گچساران با پشتیبانی خدماتی این شرکت از دیگر اقدام های این شرکت در راستای مسئولیت های اجتماعی در یکساله گذشته تاکنون بوده است.

طرح توسعه میدان های نفتی

صیدالی با اشاره به اینکه از مهمترین دستاوردهای یک سال گذشته در مناطق نفتخیز جنوب طرح توسعه ۲۸میدان است افزود: ۱۱ طرح در موقعیت جغرافیایی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران قرار دارد.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۲ طرح با ۱۷ و ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا و ۲ طرح دیگر در حال نهایی برای شروع عملیات اجرایی  ا نهست.

صیدالی تاکید کرد: هفت طرح توسعه میدان های نفتی گچساران نیز در دست مطالعه است.

شرکت نفت و مشارکت در توسعه

صیدالی با اشاره به مسئولیت های اجتماعی  این شرکت در زمینه پروژه های عمرانی گچساران گفت: ۲۳  طرح با یک هزار و ۴۹۱ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۵۵/۶۷ درصد در دست ساخت است.

وی عنوان کرد: احداث زمین چمن مصنوعی ، سالن ورزشی، پارک ورزشی ، مجموعه استخر ورزشی بانوان ، تعریض و بهسازی جاده در محورهای گچساران به گناوه و بی بی حکیمه از جمله این طرح هاست .

صنعت نفت پیشتاز در حمایت از تولید ملی

وی اظهار داشت: در زمینه تدارکات و کالا  این شرکت از سال گذشته تاکنون تعداد ۵۴ فقره قرارداد خرید از سازندگان کالاهای داخلی به ارزش ۵۹۰ میلیارد ریال امضا کرده است.

صیدالی  گفت: همچنین در مدت زمان یاد شده برای حمایت از تولید ملی  ۷۶۷ قطعه کاربردی و تعمیرات اساسی بر روی کمپرسورها با استفاده از توان نیروهای بومی در این شرکت انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ساخت ایستگاه های آتش نشانی، بازسازی و نوسازی ناوگان خودروهای اطفا حریق را از خدمات این شرکت در یک ساله گذشته ذکر کرد.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از طولانی ترین شبکه های خطوط مناطق نفت خیز را در گستره چهار استان کهگیلویه و بویراحمد ، خوزستان ، فارس و بوشهر راهبری می کنند.
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران دارای ۱۶ مخزن در مدار است که عمده تولید نفت از مخازن گچساران ، بی بی حکیمه و رگ سفید-۲ است.

مخازن بینک، گلخاری، نرگسی، چلینگر، پازنان-۲، منصور آباد، سیاهمکان، گرنگان، سولابدر، ‌چهاربیشه، رودک، کیلورکریم و خویز نیز به ترتیب چهارمین تا شانزدهمین مخازن در مدار این شرکت محسوب می شوند.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =