۲۱ پروژه عمرانی شاخص بنیاد مسکن استان اصفهان به بهره برداری رسید

اصفهان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: ۲۱ پروژه عمرانی شاخص این نهاد همزمان با هفته دولت به بهره برداری رسیده است.

غلامحسین خانی روز جمعه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: این تعداد پروژه های عمرانی در حوزه روستایی و توسعه زیرساخت های این بخش از استان بوده که برای اجرای آن‌  افزون بر پنج هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی کانال دفع آب‌های سطحی، دیوارهای ساحلی، پیاده روسازی، ساختمان اداری، آسفالت معابر، مسکن شهری و روستایی، مسکن معلولان تهیه و بازنگری طرح هادی روستایی را از پروژه‌های شاخص این نهاد اعلام‌ و اضافه کرد: این پروژه‌ها در راستای توسعه زیرساخت‌های روستایی بوده که اعتبارات آن ملی، استانی، اعتبارات داخلی بنیاد و در برخی از پروژه ها، دهیاری‌ها و مردم شریف روستاها مشارکت داشته‌اند.

وی کلنگ‌زنی احداث مسکن در قالب پروژه اقدام ملی مسکن در خمینی شهر را از اقدامات هفته دولت برشمرد و گفت: این پروژه در پنج هکتار و برای احداث ۴۰۰ خانه مسکونی اجرا خواهد شد که برای آن چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان اضافه‌ کرد: بنیاد مسکن استان در احداث هزار و ۲۰۰ واحد مسکن با شرکت عمران شهر جدید بهارستان همکاری دارد.

وی با اشاره به اینکه بازسازی مسکن در مناطق سیل زده پلدختر از جمله ماموریت‌های اخیر بنیاد مسکن استان است، خاطرنشان‌ کرد: در اصفهان بر اثر بارندگی‌های سال گذشته ۲ هزار و ۸۰ واحد مسکونی احداثی و هزار و ۶۹۴ واحد تعمیری شناسایی شد که عملیات اجرایی بازسازی به مناسبت هفته دولت به پایان رسید.

همزمان با هفته دولت هزار و ۸۸۴ پروژه دولتی، خصوصی و خیرساز در استان اصفهان به بهره‌برداری رسید.

۲۴۲ پروژه روستایی توسط دهیاری‌های استان اصفهان همزمان با دولت افتتاح شد و تعداد زیادی پروژه دیگر مثل پروژه های بنیاد مسکن نیز توسط سازمان های اداری در روستاهای استان اصفهان به بهره‌برداری رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =