۳ طرح عشایری در شهرستان دماوند افتتاح شد

تهران_ ایرنا_ مدیر امور عشایر استان تهران اعلام کرد: در هفته دولت ۳ طرح تامین آب شرب در مناطق عشایری شهرستان دماوند افتتاح شد.

«هاتف ممیزی» روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: تامین آب شرب یکی از نیازهای اساسی جامعه عشایری در مناطق ییلاقی است و با توجه به حضور گسترده عشایر استان تهران در مناطق عشایری شهرستان دماوند این ۳ پروژه هفته دولت در این مناطق افتتاح شد.

به گفته وی؛ با افتتاح این پروژه ها بیش از ۱۲۰ خانوار عشایری از نعمت آب شرب بهداشتی در مناطق صعب العبور برخوردار شدند.

ممیزی در ادامه از آخرین وضعیت کوچ پاییزه عشایر استان تهرانگفت: با سردشدن هوا این جامعه از نیمه ماه جاری کوچ پاییزه خود را به سمت مناطق ییلاقی در شهرستان های ورامین، پاکدشت؛ پیشوا، شهرری، ملارد و شهریار آغاز می‌کنند.

کوچ عشایر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا کوچ عشایر بصورت مکانیزه (سواره) و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

مدیر امور عشایر استان تهران تاکید کرد: تمامی جامعه عشایر در سلامت کامل هستند و با تمهیدات انجام شده ویروس کرونا به زندگی عشایر استان تهران سرایت نکرده‌است.

وی با بیان اینکه هر چادر عشایری نمادی از یک کارگاه تولیدی است، گفت: این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصول تولید کردند که امسال نیز پیش‌بینی می‌شود این میزان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.

استان تهران دارای حدود ۳ هزار خانوار عشایری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =