۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84019473
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۳ شهر استان قزوین دارای ایستگاه آتش‌نشانی است

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: ۲۳ شهر استان قزوین به جز دانسفهان و آبگرم دارای ایستگاه آتش‌نشانی و تجهیزات مورد نیاز و متداول هستند.

مصطفی صالحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ایستگاه‌های آتش نشانی دانسفهان با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده و برای ایستگاه شهر آبگرم نیز در حال تهیه زمین هستیم اما با این حال شهرهای یاد شده دارای تجهیزات اولیه برای مقابله و رفع حوادث احتمالی در مناطق خود هستند.

به گفته وی، هم اکنون وزارت کشور در حال تهیه لیست و تخصیص سهمیه استان‌ها در خصوص واگذاری ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی به آنها است.

وی با اشاره به تامین نیروهای انسانی مورد نیاز در ایستگاه‌های آتش‌نشانی استان، خاطرنشان کرد: امسال ۶۶ نیروی آتش نشان را از طریق آزمون جذب کردیم که تاکنون ۵۲ نفر از آنان مشغول به کار شده و مابقی آنان نیز تا ۲ ماه آینده به سازمان‌های شهرداری محل خدمت خود اعزام خواهند شد.

صالحی خاطرنشان کرد: این در حالی است که آموزش‌های بدو خدمت نیروهای آتش‌نشانی این استان همه ساله و به صورت مستمر، تخصصی و عمومی برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین با اشاره به فعالیت ۳۸۲  نیروی آتش نشان در سطح سازمان‌های آتش‌نشانی شهرداری‌های استان، گفت: نیروهای یاد شده با بهره‌مندی از ۹۸ دستگاه خودرو آتش‌نشانی عملیات اطفاء حریق و سایر حوادث محوله را در سطح استان برعهده دارند.

صالحی یادآور شد: سال گذشته نیروهای آتش‌نشان استان در پنج هزار و ۳۸۴ عملیات اطفای حریق و سایر حوادث حضور داشتند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =