رییس پلیس راه اصفهان: شهروندان از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند

اصفهان- ایرنا - رییس پلیس راه اصفهان گفت: مردم این استان در روزهای تاسوعا و عاشورا از سفرهای غیرضروری حتی درون استانی اجتناب کنند زیرا با شلوغی جاده‌ها و ازدحام در برخی شهرها مخاطرات رانندگی و همه گیری بیماری کرونا افزایش می‌یابد.

سرهنگ حسین پورقیصری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: همانطور مسئولان پزشکی و درمانی کشور و ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا تاکید کرده اند کاهش حداکثری سفرها در روزهای تعطیل ضروری است و ما هم توجه جدی مردم به این موضوع را خواستار هستیم.

وی با بیان اینکه عبور و مرور در جاده‌های استان در ساعت گذشته روان بوده است ، تصریح کرد: به مردمی که به هر دلیل سفر درون استانی داشته اند توصیه می‌کنیم عصر روز یکشنبه (عاشورا) را برای بازگشت خود انتخاب نکنند و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه و به تدریج به موطن خود بازگردند.

رییس پلیس راه اصفهان با اشاره به حضور ۱۰۰ درصدی ماموران پلیس راه در مناطق مختلف از روز چهارشنبه گذشته تا پس از عاشورا اظهارداشت: تمامی تخلفات رانندگی توسط پلیس راه استان رصد خواهد شد و جرائمی برای متخلفان از جمله توقیف ۷۲ ساعته خودرو را به دنبال دارد.

پورقیصری با بیان اینکه استفاده از تلفن همراه حین رانندگی به شدت در سفرهای بین شهری دیده می‌شود، گفت: ماموران پلیس راه با این تخلف بطور جدی برخورد خواهند کرد.

وی بر رعایت تمامی توصیه‌های فنی رانندگی بویژه سرعت مجاز، عدم سبقت از سمت راست و بستن کمربند ایمنی و در نتیجه آن سفر سالم و بدون حادثه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۶۷ هزار و ۷۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۱۳۷ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =