۱۰ پروژه عمران شهری و روستایی در آبدان افتتاح و اجرا شد

بوشهر - ایرنا - به مناسبت گرامیداشت هفته دولت روز پنجشنبه با حضور ویدئو کنفرانسی مسئولان محلی ۱۰ پروژه عمران شهری و روستایی با اعتبار ۹میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال در بخش آبدان شهرستان دیر افتتاح و اجرا شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار دیر در این آیین گفت: تعامل و همدلی مردم و مسئولان باعث رشد و توسعه منطقه خواهد شد.

کریم علی حسنی افزود: با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌ها روند اجرای پروژه‌ها متوقف نشده‌است.

وی گفت: تمرکز بر بودجه و اعتبارات برای پروژه‌های خاص و افتتاح نشدن پروژه‌های ناقص در شهرستان مورد دقت و توجه قرارگرفته است.

فرماندار دیر بیان کرد: طرح بزرگ آبخیزداری آبدان با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون تومان را به دلیل ناقص بودن از ردیف پروژه های افتتاحیه ها خارج کردیم و هرگاه تکمیل شد آن را مورد  بهره‌برداری قرار می‌دهیم.

وی در ارتباط با پروژه سالن شهر آبدان گفت: این پروژه فرهنگی شهر آبدان با اعتبار هفت میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان در روزهای آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و مردم بویژه جوانان شهر آبدان از این فضا بهره‌مند خواهند شد.

علی حسنی در ارتباط با کتابخانه شهر آبدان گفت: امسال یک میلیارد تومان به کتابخانه عمومی شهر آبدان اختصاص گرفت که امیدواریم هر چه زودتر این پروژه فرهنگی به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: پروژه محیط بانی منطقه جاشک در دست اجراست و با تکمیل محوطه سازی به بهره‌برداری خواهد رسید و برای بوستان امید شهر آبدان اعتبار گذاشته شده  و برای لایروبی سدها و آبرفت‌ها آمادگی کامل وجود دارد که با همکاری دستگاه‌های مربوطه انجام شود.

فرماندار دیر در ارتباط با حذف آلایندگی شهرستان دیر گفت: عوارض آلایندگی حق مردم این شهرستان است و تلاش می‌کنیم که این حق هر چه زودتر محقق شود و دست شهرداری‌ها برای اجرای پروژه‌های جدید باز شود.

وی در ارتباط با صدور اسناد مالکیت مردم بیان کرد: در این زمینه در تهران پیگیری‌هایی انجام شد و با کمک بنیاد مسکن این اتفاق خوب محقق می‌شود.

بخشدار آبدان گفت: پروژه‌های بزرگ آبخیزداری و تالار فرهنگ و هنر از مطالبات مردم آبدان بود که جامه عمل به خود پوشید.

ابوالحسن گنخکی افزود: احداث کتابخانه عمومی شهر آبدان، مدرسه حضرت خدیجه و توسعه عمران شهری و روستایی مایه امیدواری مردم است.

وی گفت:  زیرسازی، بهسازی و آسفالت معابر روستایی، تجهیز خانه‌های ورزش روستایی، کمک به تامین آب اهالی ۶ روستا مورد بهره‌برداری قرار گرفت و عملیات اجرایی پروژه‌های زیرسازی و آسفالت معابر در چهار روستا هم آغاز شد که در مجموع ۹میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال برای آنها هزینه شده‌است.

رئیسکمیته امداد امام شهرستان دیر گفت: در بخش آبدان از سال ۹۷، ۳۰ واحد مسکونی مددجویی احداث که تاکنون ۲۵ واحد تحویل مددجویان داده شده‌است.

بخش آبدان از توابع شهرستان دیر در جنوب استان بوشهر واقع است.

سید علی حسینی افزود: در هفته دولت هم سه واحد مسکونی با زیربنای هرکدام ۵۰ مترمربع و با مجموع اعتبارات ۲۱۰ میلیون تومان به مددجویان شهر آبدان تحویل داده شد.

وی گفت: ۲ واحد مسکونی مددجویی هم بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بزودی به مددجویان تحویل خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر آبدان گفت: ادامه پارک گلدانو، میدان ورودی شهر از شمال، مجتمع فرهنگی ورزشی شهر آبدان، والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی، ورزش تنیس درخواست های شورای اسلامی شهر آبدان است.

سید عبدالرسول حسینی افزود: هنرستان حضرت رقیه آبدان نیاز به اعتبار جهت ساختتمان جدید دارد و احداث سالن ویژه بانوان از خواسته های شورا بویژه بانوان این شهر است و احداث سدهای جدید و لابروبی سدهای موجود و احداث زمین جهت مسکن جوانان از مطالبات مردم بخش آبدان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =