۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۹
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84019442
۰ نفر

برچسب‌ها

دعوت از بخش خصوصی برای مشارکت در توسعه آموزش های مهارتی در گیلان

رشت _ ایرنا _ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از امکان ثبت نام و درخواست مجور برای تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای در این استان بر اساس نیازهای شغلی خبر داد.

 محمد حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه صدور مجوز تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای مدت ها در پرتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای غیرفعال بود، افزود: امروز نیاز مهارت آموزی برای ارتقاء شغلی و ایجاد مشاغل جدید غیرقابل انکار است.

وی اظهار داشت: بر این اساس اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ضمن فراخوان از بخش خصوصی توانمند و علاقمند به توسعه آموزش های مهارتی، امکان ثبت درخواست ها بصورت الکترونیکی با مراجعه به پرتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را به نشانی Portaltvto.ir فراهم کرده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با بیان اینکه درخواست تاسیس آموزشگاه بابد صرفه اقتصادی داشته باشد، خاطر نشان کرد: آموزشگاه های آزاد در حرفه هایی مجوز خواهند گرفت که بازار کار آنها اشباع نشده باشد و بر اساس فناوری های روز و مشاغل پر طرفدار آینده درخواست رشته آموزشی کنند.

وی با تاکید بر اینکه جهش مهارت با مشارکت بخش خصوصی تحقق می یابد، اضافه کرد: مهارت آموزی باید به مهمترین دغدغه حوزه اقتصادی کشور تبدیل شود و اجرای با کیفیت آموزش های فنی و حرفه ای  در گرو همکاری مستمر بخش خصوصی محقق شود.

۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش های مهارتی در گیلان فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =