مرحله تستی آزمون ورود به حرفه مهندسان مهرماه برگزار می‌شود

قزوین - ایرنا - رییس اداره توسعه مهندسی و نظارت بر مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: مرحله تستی آزمون ورود به حرفه مهندسان در سه صلاحیت نظارت، محاسبه و اجرا سوم و چهارم مهرماه برگزار می‌شود.

حامد عبدالرزاقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته آزمون ورود به حرفه مهندسان معمار در بخش صلاحیت طراحی همزمان با سراسر کشور با حضور ۱۳۰ داوطلب و به مدت ۸ ساعت برگزار شد.

به گفته وی، برگزاری آزمون یاد شده در دانشگاه رجاء قزوین با حضور کارشناسان بهداشت و انجام تب سنجی براساس دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار و ماسک به همراه مواد ضدعفونی کننده نیز در اختیار داوطلبان قرار داده شد.

این مسوول با اشاره به برگزاری بخش تستی این آزمون، تصریح کرد: مرحله دوم نیز با حضور سه هزار و ۴۱۶ داوطلب قزوینی و در هفت رشته مهندسی عمران، معماری، تاسیسات مکانیک و برق، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک سوم و چهارم مهرماه آینده و همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

عبدالرزاقی اضافه کرد: پذیرفته شدگان در این آزمون با ارایه سوابق حرفه‌ای می‌توانند از اداره کل راه و شهرسازی استان درخواست اخذ پروانه اشتغال به کار کرده و به واسطه دریافت این پروانه به طور رسمی وارد حرفه مهندسی شوند.

رییس اداره توسعه مهندسی و نظارت بر مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قزوین خاطرنشان کرد: حد نصاب قبولی داوطلبان در این آزمون پاسخگویی به ۵۰ درصد از سووالات خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =