روزهای گرم و شب‌های خنک؛ پیش‌بینی هوای همدان

همدان- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: دمای هوای همدان در هفته پیش رو کمی خنک شده و روزهای گرم و شب‌های خنک برای آن پیش‌بینی می‌شود.

محمدحسن باقری شکیب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۷۲ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی و وزش ملایم باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: در روزهای آینده اختلاف دمای کمینه و دمای بیشینه نقاط مختلف استان زیاد است و افرادی که شب‌ها در فضای باز می‌خوابند خنکی هوا را در دم‌دمای صبح به خوبی احساس می‌کنند.

باقری شکیب با اشاره به کاهش دمای هوا در چند روز گذشته، ادامه داد: از میانه این هفته دمای نقاط مختلف استان بین یک تا سه درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۳۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و گل‌تپه با ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، خنک ترین شهرهای استان بوده‌اند.

باقری شکیب عنوان کرد: کمینه دمای هوای همدان ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای بیشینه هوای این شهر نیز ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =