استفاده از بانوان در پست های مدیریتی زنجان شتاب گرفته است

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: رویکرد امروز در استان بهره گیری از توان مدیریتی بانوان شاغل در نظام اداری است که این موضوع در کشور بوده و در استان شتاب گرفته شده است.

خدابخش مرادی نافچی شامگاه پنجشنبه جلسه امور بانوان با تاکید بر نقش برجسته بانوان در همه ابعاد جامعه، اظهار داشت: در پرداختن به حوزه بانوان نمی توان به نقش مادری توجه نکرد و باید برای این حوزه هم اهتمام داشته باشیم و توجه بکنیم تسهیلگری لازم برای تحقق این موضوع اهمیت دارد همچنین نمی توان به نقش همسری در حوزه بانوان بی توجه بود، چون کانون خانواده به عنوان یک جامعه کوچک بر دوش بانوان به عنوان محور خانواده است.
وی افزود: با توجه به اینکه جامعه بانوان امروزه نه تنها در ایران بلکه در کل جهان متحول شده، شتاب رشد علمی بانوان در عرصه های مختلف اعم از سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در ایران و بویژه استان زنجان بسیار بالا است.
این مسئول خاطرنشان کرد: براساس شاخص های فرهنگی دینی و ایرانی ما، اهمیت موضوع صیانت از خانواده بسیار آشکار است، اگر این چارچوب در این حوزه صیانت نشود حتما تلفات زیادی را متوجه فرد و جامعه خواهد کرد.
معاون استاندار زنجان تصریح کرد: اگر کانون خانواده و چارچوب آن آسیب ببیند، به یقین آسیب های بعدی سلسله وار متوجه فرد و جامعه خواهد شد.
وی یادآور شد: آمارها نشان می دهد امروز  ۱۴.۲ درصد از مدیران استان از مدیریت پایه تا مدیریت عالی بانوان هستند که پشت این اقدامات حتما عزم و اراده ای وجود دارد، زیرا اگر نبود این امر محقق نمی شد.
مرادی نافچی تاکید کرد: این امر پایان کار نیست و آغازی است بر افق های بالاتر و بیشتر و رویکرد جدیدی که صورت گرفته انتصاب مدیران زیر ۳۸ سال بانوان و آقایان است که تا پایان مهر ماه، انتصابشان انجام می شود.
وی بیان کرد: شاخص ها نشان داده ۶۵ درصد شرکت کنندگان در کنکور را بانوان تشکیل داده اند پس جامعه بانوان یک جامعه علمی است و بدنبال توفیق های علمی، مطالبات ظهور و بروز پیدا می کند.
معاون استاندار زنجان افزود: مسئله شناسی گامی مهم در حوزه بانوان به معنای عام است، مسائل جامعه بانوان را باید شناخت و در جهت رفع آنها گام برداشت و راهکار هایی برای رفع مسائل و سازوکار مناسب را ارائه داد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استان زنجان، نیز در این جلسه با اشاره به طرح های توان افزایی که در دستور کار قرار دارد، ابراز کرد: در حال حاضر طرح ارتقا تاب آوری اجتماعی زنان را دنبال می کنیم تا مهارت های بانوان بویژه گفت وگو را در سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه ای افزایش دهیم.

ماهرخ بلوری افزود: با توجه به اینکه کرونا الویت های زندگی بسیاری از افراد را تغییر داده در کنار تهدیدها فرصت هایی مانند کسب و کار های اینترنتی را بین بانوان رواج داده و در حال حاضر ۷۵ بانو در استان زنجان در کسب و کارهای اینترنتی فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =