۲۱۳۷ روستای آذربایجان‌غربی دارای پوشش ارتباطی است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: ۲ هزار و ۱۹۶ روستای بالای ۲۰ خانوار در این استان وجود دارد که پوشش ارتباطی ۲ هزار و ۱۳۷ روستای این استان فراهم شده است.

قاسم جلیلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر تنها ۵۹ روستای این استان، پوشش ارتباطی ندارد که این موضوع در قالب طرح USO به اپراتورهای ارتباطی به صورت پیمانکاری واگذار شده است.

وی ادامه داد: از مجموع روستاهای دارای ارتباط ‌هزار و ۳۴۹ روستا دارای بستر ارتباطی اپراتور ایرانسل، ۲ هزار و ۸۶ روستا دارای بستر اپراتور همراه اول و در برخی روستاها نیز از هر ۲ بستر ارتباطی برخوردار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: با این آمار ۹۷ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای پوشش ارتباطی است.

 جلیلی‌نژاد ادامه داد: بعد از پایش ارتباطی روستاهای آذربایجان‌غربی به صورت میدانی درصدد رفع مشکلات ارتباطات روستاهای فاقد پوشش هستیم.

وی با اشاره به طرح‌های اجرا شده برای توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات در ان استان گفت: سیاست‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف کاهش شکاف دیجیتالی در استان پیگیری می‌شود.

وی افزود: وزارت ارتباطات طبق برنامه ششم توسعه موظف است ۸۰ درصد روستاهای کشور را به شبکه ملی اطلاعات وصل کند که تا به امروز اتصال ۷۵ درصد از روستاهای آذربایجان‌غربی تحقق یافته است.

در سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رییس جمهوری ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان ها تغییر کرد و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ها به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر و ناظر بر زیرمجموعه های پست، پست بانک و شرکت ارتباطات زیر ساخت (بخش دولتی) و شرکت های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاسیس شد.

تمامی وظایف سازمان های وابسته به وزارت از قبیل سازمان تنظیم مقررات، سازمان فناوری اطلاعات و غیره از طریق این ادارات کل در استان ها پیگیری می شود و در همین راستا وظایف این ادارات کل جهت تحقق اهداف بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بعد نظارت امنیتی و حفاظتی، نظارت مدیریتی، نظارت برنامه‌ای و نظارت مقرراتی تعریف شده است.

ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به عنوان نماینده عالی بخش حاکمیت با هدف ایجاد هماهنگی در اجرای برنامه ها و سیاست های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بین کلیه واحدهای تابعه در استان تشکیل و مدیران کل استانی به عنوان نماینده ارشد وزارت متبوع وظیفه پاسخگویی به مقام محترم وزارت و مقامات ارشد استان را عهده‌دار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =