سوگواران حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای دیگران الگو باشند

اصفهان- ایرنا - استاد حوزه علمیه صدر بازار اصفهان گفت: عزاداران حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و موازین پیشگیرانه از بیماری کرونا در روزهای تاسوعا وعاشورا باید برای سایر مردم الگو باشند.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: رعایت مسائل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک و دیگر مباحثی که مسئولان امر سلامت همه روزه گوشزد می‌کنند و بطور کلی حفظ جان خود و دیگران از اهم واجبات و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دیگر مراجع عظام تقلید بود بنابراین سوگواران حسینی در مجالسی که بر اساس پروتکل‌های بهداشتی شکل گرفته باید این موازین بهداشتی و پزشکی را به درستی رعایت کنند.

وی با اشاره به اهمیت الگوسازی در جوامع امروزی ادامه داد: عزادار حسینی باید با رعایت رفتار درست و کردار مناسب و درست خود برای دیگر شیعیان، دیگر مسلمانان و برای غیر مسلمانان سرمشق باشند بگونه‌ای که کارهایشان را در زمره بهترین کارها قلمداد کنند.

این استاد حوزه علمیه با تاکید بر توصیه موارد بهداشتی به سایر سوگواران در کنار شور و حرارت در عزاداری‌ها خاطرنشان کرد: بی ملاحظگی و رعایت نکردن اصول پیشگیرانه به هیچ عنوان قابل پذیرش نخواهد بود و نباید سبب آسیب رساندن به خود و دیگران شد.

ابطحی با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی برای تبیین قیام حضرت امام حسین(ع) و واقعه کربلا باید بیش از گذشته و بخصوص در ایام محرم امسال مورد استفاده قرارگیرد تصریح کرد: جهان کنونی مبتنی بر فضای مجازی است و این مقوله در تمامی ارکان زندگی ما جای خود را باز کرده است، امروزه گوشی‌های همراه و فضای مجازی به عنوان مساجدی سیار برای ارائه مباحث دینی و به عنوان کتابخانه‌های قابل حمل خواهندبود و می‌توانند کارکرد مذهبی آنها را خیلی بهتر از قبل مورد استفاده قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: هدایت جامعه و بیان واقعیات درباره قیام سیدالشهدا(ع) و یاران وفادار ایشان، رصد شبهات و رفع آنها می‌تواند به بهترین شکل ممکن از طریق شبکه‌های اجتماعی و توسط کارشناسان دینی و علاقه‌مندان به این زمینه انجام گیرد که البته لازمه این امر ارتباط موثر و صحیح با مخاطبان و بخصوص جوانان است.

استاد حوزه علمیه صدر بازار اصفهان با بیان اینکه ایام محرم خون شیعیان به جوش می‌آید افزود: عشق و علاقه به امام سوم شیعیان تا قیام قیامت وجود خواهد داشت، حتی غیر شیعیان و غیر مسلمانان نیز همواره به شهدای کربلا احترام گذاشته‌اند و این نشانگر قیام راستین امام(ع) و یاران شهید ایشان است.

افزون بر پنج هزار هیات عزاداری در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۶۷ هزار و ۷۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۱۳۷ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =