۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۸
کد خبرنگار: 2058
کد خبر: 84019371
۰ نفر

برچسب‌ها

مسوولانی که هفته پیش میهمان خراسان رضوی بودند

مشهد- ایرنا- استان خراسان رضوی در هفته گذشته میزبان معاون وزیر اطلاعات، نماینده تام الاختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، امام جمعه موقت تهران، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور بود.

معاون وزیر اطلاعات چهارشنبه هفته گذشته در دیدار با مدیران عالی و فرهیختگان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی خراسان رضوی در مشهد با اشاره به شکست مفتضحانه آمریکا در شورای امنیت گفت: برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا قطعنامه‌ای را در شورای امنیت مطرح کرد که رای لازم را به دست نیاورد.

وی با بیان اینکه شرایط امروز کشور به نوعی از زمان دفاع مقدس هم خطیرتر است، ضرورت دستیابی به یک تحلیل واقع بینانه از وضعیت فعلی جمهوری اسلامی در منطقه و جهان را یادآور شد و افزود: خردمندی و انعطاف بر محور منافع ملی از سیاست های ثابت نظام جمهوری اسلامی است.

معاون وزیر اطلاعات همچنین در بخش پرسش و پاسخ، توضیحاتی درباره قرارداد راهبردی ایران و چین ارائه کرد و با بیان اینکه هنوز این قرارداد در مرحله پیش نویس است ادامه داد: ادعاهای مضحک رسانه‌های بیگانه در باره این تفاهمنامه از جمله مطرح کردن فروش کیش و  امثال آن از اساس کذب است.

نماینده تام‌الاختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز روز چهارشنبه هفته گذشته در سفر به شهرستان باخرز استان خراسان رضوی و بازدید از چند روستای این شهرستان طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای توسعه و آبادانی مناطق محروم تعامل، همراهی و همکاری مردم مورد نیاز است تا بتوان با دلگرمی در حوزه های مختلف گام برداشت.

محمد سعیدی کیا گفت: آبادکردن کشور نیازمند افکار، مغزها و دست های مردم است و شعار ما برای توانمندسازی و آبادی، کار برای مردم و با مردم است.

وی افزود: هدف ما این است که بستر امنی برای کار و تلاش مردم شامل حمایت و زدودن مقررات زاید فراهم کنیم تا استعدادها رشد پیدا کند و شکوفا شود.

در سفر محمد سعیدی کیا به شهرستان باخرز ساختمان اداره بنیاد مسکن این شهرستان در زمینی به مساحت ۵۳۰ متر مربع و در ۲ طبقه با هزینه افزون بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

در این سفر یک روزه نماینده تام الاختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از روستاهای محروم "بزنجرد اسلامی"  و "گزی" بازدید کرد و برخی مشکلات اهالی این روستاها را مورد بررسی قرار داد.

همچنین در این سفر تفاهمنامه تعیین بنیاد مسکن به عنوان معین طرح آبادانی و پیشرفت جامع باخرز با هدف اشتغالزایی و ارتقای شاخصهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این شهرستان منعقد شد.

امام جمعه موقت تهران نیز روز چهارشنبه هفته گذشته در سوگواره "احلی من العسل" در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) گفت: مهمترین پیام این سوگواره این است که نوجوان مسلمان قدر خود را بداند و با خودباوری و کشف استعدادهای درونی خود به ایفای نقش در جامعه بپردازد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری افزود: "احلی من العسل" پاسخ الهام بخش حضرت قاسم (ع) و درس بزرگ او به همه نوجوانان است و نشان می‌دهد این نوجوان عاشورایی با درک درست و بینش الهی وارد میدان شده است.

وی با بیان اینکه نوجوانی برهه حساس در زندگی است، ادامه داد: در این دوره مسیر زندگی آینده انسان رقم می‌خورد و شخصیت هر انسان شکل می‌گیرد، به همین خاطر این دوره در زندگی از اهمیت بسیار برخوردار است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز همزمان با نخستین روز هفته دولت در مراسم آغاز ساخت دو مدرسه در روستای چاهشک طرقبه خراسان رضوی گفت: تعداد خیرین ثبت شده در سامانه حدود ۳۰ هزار نفر است اما ظرفیت کشور بیش از این‌هاست.

مهرالله رخشانی مهر افزود: با توجه به اینکه سرانه فضای آموزشی ۱۰ استان کشور زیر میانگین سرانه کشوری است پویش "آجر به آجر" با دعوت از یکایک شهروندان برای مشارکت در مدرسه‌سازی حتی به اندازه یک آجر، طراحی شده است.

وی ادامه داد: در این طرح زمینه مشارکت افراد خیّر با هر سطح از توان مالی، در مدرسه‌سازی آغاز شده و در قالب آن آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر می‌توانند در امر مدرسه‌سازی سهیم شوند.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور در مراسم آغاز بهره‌برداری از سالن ورزشی روستای سلیمانی شهرستان فیروزه نیز گفت: امروز با تلاش جهادگران با وجود رشد جمعیت دانش‌آموزی سرانه فضاهای آموزشی در کشور از ۱/۵ متر مربع قبل از انقلاب به ۵/۲ متر مربع رسیده است.

رخشانی مهر افزود: این نشان می‌دهد سرعت افزایش فضاهای آموزشی‌ در طول ۴۰ سال پس از انقلاب بیشتر از سرعت رشد جمعیت دانش‌آموزی بوده که موفقیت بزرگی است.

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت هم روز سه‌شنبه هفته گذشته در نشست شورای اداری شهرستان تربت‌حیدریه گفت: بر اساس هدف‌گذاری این وزارتخانه امسال دستکم هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد در کشور فعال شده و به چرخه کار و تولید باز می‌گردند.

محسن صالحی‌نیا افزود: در همین چارچوب تاکنون ۵۱۲ واحد صنعتی که پیش از این فعالیتشان متوقف شده بود به چرخه تولید بازگشته‌اند. 

وی ادامه داد: به منظور حمایت و تقویت صنایع بومی و ملی، هر واحد تولیدی جدید که در کشور پا به عرصه فعالیت بگذارد جلو واردات کالای خارجی مشابه تولید آن گرفته می‌شود.
 

مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت‌الله سید عبدالجواد علم الهدی موسس و تولیت حوزه علمیه الامام القائم (عج) و از شاگردان آیت الله بروجردی و امام خمینی (ره) نیز روز یکشنبه هفته گذشته در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

در این مراسم که در صحن جامع رضوی حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد مسوولان اجرایی استان خراسان رضوی، روحانیون و جمعی از مردم حضور داشتند.

پیکر این مرحوم در دارالزهد حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد.

آیت‌الله سیدجواد علم‌الهدی ۳۰ مرداد ماه امسال در سن ۹۰ سالگی در تهران درگذشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =