مردم سیستان و بلوچستان نذورات خود را نذر سلامت عزادران حسینی کنند

زاهدان- ایرنا- رییس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: مردم می‌توانند با توجه به شیوع ویروس کرونا به جای نذر اطعام، ماسک و مواد ضدعفونی تامین و در اختیار نیازمندان و عزداران حسینی قرار دهند.

 قمر شهریاری روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: به هیات‌های عزادری توصیه می‌شود از پذیرایی در هیات‌ها خودداری و تنها نذورات را در قالب بسته بندی توزیع کنند.

وی با بیان اینکه توزیع نذورات بهتر است به صورت مواد اولیه غذایی خشک و خام و بسته بندی شده باشد و در صورت توزیع مواد غذایی گرم و پخته استفاده از ظروف یک‌بارمصرف گیاهیِ یک نفره الزامی است و توزیع آب، نوشیدنی و ماست به شکل بسته‌بندی‌های یک نفره انجام شود.

رییس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: معرفی محل طبخ غذا و آشپزها به بازرسان بهداشت محیط مراکز بهداشت و اخذ مجوزهای لازم و ممنوعیت ورود و خروج به محل طبخ غذا و دخالت افراد متفرقه در امر تهیه و توزیع غذا و اخذ کارت بهداشت برای همه افراد دست اندرکار تهیه، طبخ و توزیع مواد غذایی الزامی است.

وی با بیان اینکه شستشوی دقیق و گندزدایی ظروف و ابزار طبخ غذا قبل و بعد از طبخ الزامی است افزود: از صرف غذا در محل هیات به شکل جمعی خوداری و غذا به ‌صورت بیرون ارائه شود.

شهریاری گفت: مردم سیستان و بلوچستان می‌توانند در صورت هرگونه شکایات و یا انتقاد در زمینه عدم اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰  اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =