نماینده مجلس: بیش از ۷۰ طرح ملی در همدان در دست اجرا است

همدان - ایرنا - نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: افزون بر ۷۰ طرح مهم ملی و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی این استان در حال اجرا است.

حمیدرضا حاجی بابایی پنجشنبه شب در آیین کلنگ زنی مجتمع دامپروری شستا در بخش شراء شهرسان همدان بیان کرد: امروز یک پروژه مهم، تاثیرگذار و راهبردی در منطقه قهاوند شروع می شود که نمونه ای از تعداد زیادی از طرحهایی است که در همدان با سرعت در حال انجام است.

وی با قدردانی از مدیر عامل شرکت شستا، مدیران استان و شهرستان بواسطه پیگیری مجدانه احداث این مجتمع دامپروری خواستار تسریع در احداث این مجتمع شد.

نماینده همدان و فامنین در خانه ملت افزود: در بسیاری از نقاط شاهد بازگشت روستائیان از شهر به روستا و انجام کارهای تولیدی و اقتصادی هستیم.

حاجی بابایی وجود راه های ارتباطی، آزاد راه، ۲ خط ریلی، فرودگاه و فاصله کوتاه همدان با تهران را از جمله مزیت های سرمایه گذاری در این استان برشمرد.

وی تاکید کرد: وضع اقتصاد در کشور خوب نیست و استان ما هم مثل بقیه کشور متاثر از این وضعیت بوده اما فعالیت های صورت گرفته در همدان مطلوب است.

حاجی بابایی افزود: ایران استعداد رقابت با اقتصاد چین، فناوری هند و نظامی گری روسیه در منطقه را دارد به همین دلیل قدرت های بزرگ با این کشور فشار می آورند.

دیگر نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اجرای این طرح تاثیر به سزایی در اقتصاد شهرستان از جمله ایجاد ۱۳۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم و مشاغلی به صورت غیر مستقیم دارد.

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی با بیان اینکه قهاوند یکی از مراکز مهم تولید علوفه در کشور است افزود: مهاجرت معکوس در روستاهای این منطقه به برکت نزولات آسمانی در ۲ سال اخیر است که باید برای سکونت آنها نیز نسبت به بازنگری طرح های هادی روستایی اقدام شود.

وی اضافه کرد: دغدغه ما اشتغال جوانان است و اعتقاد داریم مشکل تورم و تحریم فقط در سایه ایجاد اشتغال آن هم در بخش خصوصی قابل حل است.

نماینده مردم همدان در خانه ملت اظهار داشت: ایران از نظر وضعیت پایه اقتصادی هفتمین کشور جهان بوده و همسایگی با ۱۵ کشور به همراه مزیت ۲ هزارو ۲۰۰ کیلومتر مرز آبی در خلیج فارس نشان از بالا بودن زمینه اقصادی در کشورمان است.

حجت الاسلام فلاحی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مشکل اقتصادی کشور راه حل بیرونی ندارد گفت: راه حل درونی نگاه به ظرفیت های داخل کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =