بهره برداری از مدرسه ۱۲ کلاسه تیزهوشان در شهرجدید هشتگرد

کرج- ایرنا- مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد اعلام کرد: به مناسبت هفته دولت، مدرسه ۱۲ کلاسه دوره دوم متوسطه فرزانگان در شهرجدیدهشتگرد بهره برداری شد.

مسعود حق لطفی درگفت و گو با ایرنا گفت: این واحد آموزشی در زمینی به مساحت ۴۴۵٠ مترمربع، در سه طبقه با زیربنای ۱۵۵۰ مترمربع توسط شرکت عمران و بر اساس استانداردهای اداره کل نوسازی مدارس، احداث برای تجهیز و بهره برداری تحویل آموزش و پرورش شده است.

وی افزود: شرکت عمران شهرجدید هشتگرد علاوه بر تخصیص زمین با صرف ۵۰ میلیارد ریال  نسبت به احداث بنای این مدرسه،اقدام کرده است.

حق لطفی اضافه کرد: با افتتاح این مدرسه زمینه تحصیل دانش آموزان استعدادهای درخشان ساکن شهر جدید هشتگرد فراهم شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد با اشاره به اینکه این شرکت  تاکنون حدود ۳۰ مدرسه احداث کرده و به آموزش و پرورش شهرستان تحویل داده است، گفت: در زمان حاضر در این شهر تعداد مدارس متناسب با دانش آموزان است اما با توجه به توسعه زیرساخت های شهر و راه‌اندازی مترو و مهاجرت از شهرهای بزرگ و عوامل مشابه که منجر به روند افزایشی جمعیت ساکن در شهر شده است، مجموعه شرکت عمران ساخت ۵ مدرسه را نیز در دست اقدام دارد که به زودی تحویل آموزش و پرورش استان البرز خواهد شد.

وی از ساخت یک مدرسه ۱۲ کلاسه برای دانش آموزان استثنایی نیز خبر داد و گفت: پس از مناسب سازی و اجرای استانداردهای موجود جهت دانش آموزان کم توان، این مدرسه تا پاییز سال جاری، تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد گفت: در این شهرستان تنها یک مدرسه استثنایی وجود دارد که همه مقاطع تحصیلی را شامل می شود که با ساخت این مدرسه و کاهش مسافت تا منزل، بار بسیار زیادی از دوش خانواده‌ی دانش آموزان استثنایی برداشته خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =