فرماندار مهریز: مردم از سفر به این شهرستان خودداری کنند

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز از مسافران و مردم استان یزد خواست، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و ابتلای افراد به بیماری کووید - ۱۹ از سفرهای غیرضروری به مناطق ییلاقی این شهرستان خوددای کنند.

رضا زارع زاده مهریزی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همکاری مردم به خصوص پرهیز از برخی سفرهای غیرضروری نقش اصلی در پیشگیری ار شیوع کرونا دارد.

وی با اشاره به اینکه در روزهای تعطیل، مسافران زیادی وارد بخش مرکزی و مناطق روستایی منطقه می‌شوند، رعایت دقیق نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را از سوی مردم خواستار شد.

این مسوول اظهار کرد: همکاری مردم برای کنترل بیماری کووید- ۱۹ موضوع مهم و توصیه ستاد مبارزه با کروناست امیدواریم همانند گذشته مردم و مسافران پایبند مقررات باشند.

زازع زاده مهریزی گفت: مردم و مسافران اگر روزهای تعطیل از منزل خارج نشوند قطعا این امر به پیشگیری و مبارزه با کرونا کمک می کنند که این کار و همکاری آنها خیلی هم ضروری است.

مهریز ۶۰۰ اثر تاریخی شناسایی‌ شده دارد و باغ پهلوان پور، قنات حسن‌آباد مشیر و دهنو در فهرست آثار سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(یونسکو) ثبت شد.

بنای اولیه مهریز را به مهرنگار دختر انوشیروان ساسانی به قبل از اسلام نسبت می‌دهند و از جمعیت ۵۵ هزار نفری آن  ۳۰ درصد در ۱۴۰ روستا زندگی می‌کنند.

مهریز شامل یک شهر و یک بخش مرکزی با پنج دهستان و ۴۶۷ روستا و آبادی است.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( پنجشنبه) گفته بود که از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۳۶۷ هزار و ۷۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۲۱ هزار و ۱۳۷ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری  افزود: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۶ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۱۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد یک هزار و ۶۳ نفر  آنها بستری شدند.

معاون وزارت بهداشت گفت:تاکنون ۳۱۶ هزار و ۶۳۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۸۲۲ نفر از بیماران تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: تاکنون سه میلیون و ۱۳۸ هزار و ۷۸۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا ، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان هم به حالت هشدار رسیده است.

وی افزود: فراموش نکنیم اقدام به هرگونه سفر می‌تواند منجر به افزایش خطر ابتلا و مرگ هموطنان عزیز کشورمان شود. امید است با همدلی و همراهی یکدیگر شاهد برگزاری محرمی سرشار از کسب معرفت و آمیخته با شور و شعور حسینی در تمامی نقاط کشور باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =