زنجانی‌ها در پویش نذر خون تاسوعا تا اربعین شرکت کنند

زنجان- ایرنا- مدیرکل انتقال خون استان زنجان از عزاداران حسینی خواست در پویش نذر خون از تاسوعا تا اربعین مشارکت فعالانه‌ای داشته باشند و اهدا کنندگان فقط به روزهای تاسوعا و اربعین اکتفا نکنند.

دکتر سیامک اسدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس ۲ پایگاه انتقال خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی آماده دریافت خون اهدایی شهروندان زنجانی است.

وی اضافه کرد: مرکز جامع اهدای خون در چهار راه سعدی و مرکز اهدای خون ابهر در شیفت صبح و عصر آماده دریافت فرآورده‌های خونی از اهدا کنندگان است.

اسدی افزود: با توجه به افزایش مراجعه  کنندگان در روزهای محرم کرونایی اهدا کنندگان نوبت دهی از طریق اینترنت نیز انجام می شود.

وی اظهار داشت: در مراکز اهداء خون همه دستورالعمل‌های مقابله با کرونا رعایت می‌شود و شهروندان می توانند با خیال آسوده برای اهداء خون به این مراکز مراجعه کنند.

این مسؤول ادامه داد: همه مراجعه کنندگان به لحاظ این بیماری مورد غربالگری قرار می گیرند و تب مراجعه کنندگان در بدو ورود اندازه گیری می شود که در صورت نبود موارد خاص، برای انجام معاینات و مشاوره ها مورد پذیرش قرار می گیرند.

اسدی افزود: شهروندان و اهدا کنندگان به این مهم توجه داشته باشند که پایگاه انتقال خون استان برای خدمات رسانی بهتر، با رعایت دقیق  اصول و نکات بهداشتی کمترین ارتباط بین پرسنل و اهدا کننده وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اهداکنندگان زنجانی در شرایط حساس کنونی کمک حال انتقال خون استان در امر تامین ذخایر خونی باشند تا با همدلی و همبستگی ملی بتوان بر این بیماری غلبه کرد.

به گفته مدیرکل انتقال خون زنجان  در استان سالانه ۴۰ هزار واحد خونی تولید ومصرف می‌شود اما امسال به دلیل شرایط کرونایی  مراجعه مردم برای اهدا خون کاهش یافته است.  

گفتنی است، ۹۴ درصد اهدا کنندگان خون در استان زنجان را مردان و بقیه را زنان تشکیل می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =